Balıkesir Merhaba Gazetesi

Karesispor marka olma yolunda  

Karesispor marka olma yolunda  
03 Nisan 2015 - 0:01

Genel

Genç Erkekler İl üçüncüsü olan Karesi Basketbol Takımı, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı ziyaret etti.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Balıkesir Basketbol Genç Erkekler Ligi’nde Banvit ve Bandırma Kırmızı’nın ardından, Genç Erkekler İl üçüncüsü olan Karesi Basketbol Takımı’nı ağırladı.

Başkan Yılmaz, Karesi Basketbol takımını kısa sürede kazandıkları başarıdan dolayı tebrik etti. Karesi Basketbol takımının her seviyede karşılığını bulacağını ve alt yapısı rakiplerini korkutan güçlü bir takım olacağını belirten Başkan Yılmaz, belediyenin tüm imkanlarını sunacaklarını vurguladı.

GÜÇLÜ BİR TAKIMIZ

Karesi Basketbol takımının yeni kurulmasına rağmen il üçüncüsü olarak büyük bir başarıya imza attıklarını vurgulayan Başkan Yılmaz, oyuncuları tebrik etti. Karesi Basketbol Takımı antrenörü Anıl Uyanık’ın enerjisinin de takıma yansıdığını belirten Başkan Yılmaz, “Doğru arkadaşların hepsi bir araya gelerek yıllar önce kurulmuş takımları zorlar bir güçte takım oluşturmuş” şeklinde konuştu.

BELEDİYENİN İMKANLARINI SEFERBER EDECEĞİZ

Karesi Belediyesi olarak takımın başarısı için destek vermeye hazır olduklarını belirten Başkan Yılmaz, “Sizler çok önemli bir mirasın tekrar canlanmasını sağlayacak olan ilk lisanslı sporcularımızsınız. Karesi Basketbol Takımı her seviyede karşılığını bulacak ve alt yapısıyla rakiplerini korkutan güçlü bir takım olacak” dedi. Belediyenin tüm imkanlarını takımın başarısı için kullanacaklarını vurgulayan Başkan Yılmaz, “Bu noktada sizden beklediğimiz bir şey var. Karesi Belediyesi olarak takımımızla birbirini taşıyan iki marka olmak istiyoruz” dedi. Sporun hayatın her döneminde olması gerektiğini belirten Başkan Yılmaz,Balıkesir’in genlerinde basketbol olduğunu sözlerine ekledi.

ÖZEL TURNUVA YAPILACAK

Karesi Basketbol takımının Antrenörü Anıl Uyanık, Karesispor’un ev sahipliğinde özel bir turnuva düzenleyerek Karesi Basketbol Takımı’nı sürpriz ve marka takımlarla yan yana getirmek istediklerini söyledi. Başkan Yılmaz, programın ardından başarılı sporculara hediyeler verdi.

Ziyarette, Karesi Belediye Başkan Yardımcıları Yusuf Hocaoğlu, Yasin Sağay ile Karesispor Gençlik Spor Kulübü Başkanı Ahmet Ayan ve yönetimi katıldı. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.