Balıkesir Merhaba Gazetesi

KARESİSPOR’DAN GALA

KARESİSPOR’DAN GALA
04 Mayıs 2015 - 0:01

Genel

Karesispor’un geçtiğimiz hafta düzenlediği Karesispor Kuruluş Turnuvası’nda ilk gün maçlarının ardından OnHann Otel’de gala yemeği verildi.

Fenerbahçe Ülker, Darüşşafaka Doğuş, Bandırma Kırmızı gibi Türkiye’nin önde gelen basketbol takımlarının katıldığı Karesispor Kuruluş Turnuvası’nda ilk gün maçlarının ardından, takımlar OnHann Otel’de yerilen gala yemeğinde bir araya geldi.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz sporcuları ve antrenörleri kapıda karşılayarak tek tek sohbet ettiler. Gala yemeğinde genç oyuncular, birbirleri ile vakit geçirme olanağı yakalarken, daha yakından tanıma fırsatı elde ettiler.

Galada konuşma yapan ve basketbolun Balıkesir’in genlerinde olduğunu belirten Başkan Yılmaz, “Basketbola yaptığımız desteği değerlendirmek adına Türkiye’nin en iyi takımlarının aramızda olduğu için gururluyuz. Balıkesir’e yeniden gelmenizi diliyorum” dedi. Fenerbahçe, Darüşşafaka ve Bandırma Kırmızı takımlarının antrenörleri de düzenlenen turnuvaya katılmaktan mutluluk duyduklarını, turnuvanın basketbol adına Balıkesir için güzel bir hamle olduğunu belirttiler.
Karesispor başantrenörü Anıl Uyanık ise “Karesispor olarak basketbolda ciddi anlamda Türkiye’de varlığımızı hissettirmek istiyoruz.Karesi yıldızını, imasıyla, prestijiyle Türkiye çapında ortaya koymak istiyoruz” dedi.

Turnuvanın gala yemeğine Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesispor Başkanı Ahmet Ayan, Ak Parti Karesi İlçe Başkanı Kemal Aydemiréin yanısıra Fenerbahçe, Bandırma Kırmızı, Darüşşafaka ve Karesispor’un oyuncu ve takım kadroları katılırken, Balıkesir basketboluna uzun yıllar emek veren ve DSİ’de uzun yıllar antrenörlük yapan Erhan Keçecioğlu’da İzmir’den gelerek yer aldı.
Karesispor Kuruluş Turnuvası’nın gala yemeği ise, takımlara plaket takdim edilmesinin ardından sona erdi. GAMZE ATİLA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.