Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kargo Sektöründe Büyük Devrim: Kapıda deneme-iade dönemini başlıyor

Kargo Sektöründe Büyük Devrim: Kapıda deneme-iade dönemini başlıyor
15 Temmuz 2022 - 15:12

Kargo Sektöründe Büyük Devrim: Kapıda deneme-iade dönemini başlıyor

 

GKN Kargo, kargo ulaştırmasında gerçekleştirdiği hizmetleriyle çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca şirket, kargo sektöründe devrim gibi yeni bir uygulama başlattı. Yeni uygulamalara dair açıklama ise GKN Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Akyürek’ten geldi.

 

“Kapıda Deneme-İade Dönemini Başlatıyoruz”

GKN Kargo, devrim niteliğinde ki yeni uygulamalarına ise ‘Dene Seç’ ve ‘komşuma Gelsin’ adını verdi. ‘Dene Seç’  uygulaması ile gelen kargoyu evde deneyip seçmek mümkün olacak. ‘Komşuma Gelsin’ uygulaması ise yeni ve ayrı bir olanak getiriyor. Uygulama sayesinde, adres değişikliği yapamayan müşteriler, belirledikleri güzergahtan, istedikleri noktadan gönderi teslim alacak.

Alıcının Evde Olamama Durumu Mağduriyetini Ortadan Kaldırıyoruz

Yeni uygulamalarına dair konuşan Akyürek, “kargo sektöründe özellikle alıcı muhatabın evde olamama durumu mağduriyet oluşturuyor. Aynı şekilde adres değişikliği yapamayan müşterilerde bu mağduriyeti yaşıyor. İşte biz bu nedenle bu yeni uygulamayı başlattık. Bu uygulama sayesinde müşterilerimiz belirledikleri güzergahta, istedikleri noktadan gönderiyi teslim alabilecekler ” dedi.

Müşterimizden Ayrıca Bir Maliyet Talebimiz Olmayacak

Akyürek özellikle online yolla alınan kıyafetlerde yaşanan beden uyumsuzluğunun da son zamanlarda mağduriyet oluşturduğuna dikkat çekti. ‘Dene Seç’ uygulaması ile de bu mağduriyeti önlemeyi amaçladıklarını belirtti. Akyürek, “Online alışveriş yapıldığı sırada alınan ürünlerin uygun bedende olup olmadığı en çok düşünülen konulardan biri. Biz de bu doğrultuda şirketimiz ile ürünlerin 3 modele kadar siparişi verebilecekleri bir sistemi hayata geçiriyoruz. Müşterinin ürünü denedikten sonra olmayan ürünün iade alındığı bir hizmeti de aynı anda devreye soktuk. Kullanıcılara maksimum 5 dakika deneme süresi vererek, istediği bedeni seçebilme olanağı tanıyoruz. Ayrıca, kalan bedenleri hemen o an iade alabiliyoruz. Müşteri, bu işlemler sırasında ise, sadece bir ürünün fiyatını ödeyecek. Ayrıca bir maliyet talebimiz kesinlikle olmayacak” dedi.

“E-ticareti Hızlandırıyoruz”

E-ticaret sektörüne destek verdiklerini söyleyen Akyürek, e-ticaretin düşmesindeki sebebin iade sürecinde yaşanan olaylardan kaynaklandığını belirtti. Akyürek, diğer bir yeni ulaştırma hizmetlerinden bahsederek, “Komşuma Gelsin’ seçeneği ile kargoyu teslim almak için belirttiği adreste olamayan ve kargosunu teslim alamayanlar için ister teslimat yola çıksın, ister çıkmasın, gönderinin teslimat adresini değiştirebiliyorlar. Bunun yanında kargoyu komşusuna bile teslim edemeyenler için belirlenen güzergahta istenen yerde kargonun teslim alınabileceği imkânı da sağladık” ifadelerini kullandı.

Haber: M. Can Akyürek

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.