Balıkesir Merhaba Gazetesi

Karınca deresine ikinci köprü

Karınca deresine ikinci köprü
09 Şubat 2015 - 0:16

Genel

Son yıllarda yeniden bir ihtiyaç olduğu için Burhaniye’de Karınca deresi üzerine yeni bir köprü daha yapılıyor.

Burhaniye merkez yolu üzerinde ki Karınca deresi eski köprüsü yeniden yapılıyor.
Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, köprünün yapılmasında önceliğin halk sağlığı ve güvenliği olduğunu söyledi.
Yetkililerin yaklaşık 70 yıllık olduğu tahmininde bulunduğu eski köprünün tehlike arz ettiği için yıkılarak yenisinin yapılacağını belirtti.
Burhaniye Belediyesi teknik personelinin geniş çaplı araştırmaları sonucu artık bu köprünün hizmet veremeyeceğinin kararı sonucunda; Başkan Uysal’ın bizzat kontrollerinin ardından köprü yıkılmaya başlandı. Kısa bir süre önce ihalesi sonuçlanan işin yüklenici firma tarafından başlatıldı.
2009 yılında yapılan köprünün aynısı olarak planlanan köprü özellikle Cumhuriyet Mahallesi halkının ve Sanayi esnafının, yaya olarak çok kullanmasından dolayı 215 cm genişliğinde olacak. Yıkımının ve yapımının hayırlı olması dileği ile kurban da kestiren Başkan Uysal, “tüm halkımıza hayırlı olur inşallah… Senelerce Burhaniye yükünü tek başına taşıyan ve daha sonra yeni köprünün yapılmasıyla az da olsa yükü azalan köprü, her geçen gün artan nüfusumuza da cevap verememektedir ve tehlike arz etmektedir. Vatandaşlarımıza hizmet etmek ve onların güvenliğini düşünmek bizim görevimiz. Bu doğrultuda elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” dedi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.