Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘KARİYER GÜNLERİ’ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

‘KARİYER GÜNLERİ’ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
12 Mart 2016 - 0:03

Genel

“İşsizlik minimum düzeyde”

Bandırma’da üniversite öğrencileri ile iş adamlarını buluşturan ‘Kariyer Günleri’ tanıtım toplantısı yapıldı.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile İş Kur’un ortaklaşa gerçekleştireceği ‘Kariyer Günleri’nin dördüncüsü bu yıl 15–17 Mart tarihleri arasında yapılacak. Kariyer günleri ile ilgili basınla bir araya gelen İş-Kur Bandırma Şube Müdürü Emrullah Narin, Onyedi Eylül Üniversitesi Genel Sekreteri İbrahim Ethem Arıoğlu, Ekonometri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Metehan Yılgör, Halkla İlişkiler uzmanı Özlem Sezer ve İbrahim Yıldız kariyer gÜnleri hakkında gazetecilere bilgi verdi.

“5010 KİŞİ İŞ SAHİBİ OLDU”

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ‘Kariyer Günleri’ tanıtım toplantısında konuşan İş-Kur Bandırma Şube Başkanı Emrullah Narin, Bandırma’da işsizliğin minimum düzeyde olduğunu belirterek, işsizlik oranının ise yüzde 1-2 civarı olduğunu söyledi. İş-Kur Bandırma Şube Başkanı Emrullah Narin “İş-Kur’da şuan için 2 bin 739 firmanın 500 açık ilanı bulunuyor. En çok sanayide; Kaynak, Torna, Elektrik gibi alanlardaki firmalar işçi arıyor. İş-Kur’un desteklerinden bir çok firma yaralanıyor.2015 yılında 5010 kişi İş-Kur tarafından işe yerleştirildi.

“GÜZEL ÇALIŞMALARA İMZA ATACAĞIZ”

Üniversite Genel Sekreteri İbrahim Ethem Arıoğlu, “Balıkesir Onyedi Eylül Üniversitesi olarak ‘Kariyer Günleri’ etkinliğine ev sahipliği yapacağız. Öğrenci kulüplerinin bu tür etkinliklerini çok önemsiyoruz. Öğrencilerimiz ile beraber güzel çalışmalara imza atacağız” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.