Balıkesir Merhaba Gazetesi

Karla mücadele için teşekkür etti

Karla mücadele için teşekkür etti
08 Ocak 2015 - 0:14

Genel

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, meclis toplantısında karla mücadelede öz veriyle çalışan parsonele teşekkür etti.

Altıeylül Belediyesi Ocak ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun başkanlığında yapıldı. Başkan toplantı sonunda, zor şartlarda göreve koşan ekiplerine teşekkür etti.Başkan Zekai Kafaoğlu’nun Meclis açılışı ve yoklamasının ardından 3 Aralık 2014 tarihli Meclis tutanak özeti okunup oylandı. Tarife Komisyonu’nda hazırlanan Katı Atık Bertaraf Tesisi ücretlerinin belirlenmesi ile ilgili rapor okunarak, 2015 yılı başında alınması gereken Katı Atık Bedelinin bir yıl daha ötelenmesi oy birliğiyle kabul edildi. Yoksul ve muhtaç durumda olan kişiler için belediye bütçesi imkanları dahilinde verilmesi gereken yardımlar için gerekli koşulların hazırlanması oy birliğiyle kabul edildi.

KAR YAĞIŞINDA BÜYÜK ZARAR OLUŞTU

Başkan Kafaoğlu, karlamücadele çalışmaları hakkında bir değerlendirme yaptı. Kafaoğlu, “Fen işleri ekibimiz, büyük bir özveri ile çalışmalarını sürdürdü. 13 iş makinesiyle 6 ekip oluşturuldu. Yolların açılması için 7/24 mesai yaptılar. Ben de bizzat gittim, gördüm ekiplerimin çalışmalarını. Bu sefer ki kar çok daha yoğun. 1 m2’de 48 kg  olan kar bu sefer iki katına çıkmış durumda. Damlar yıkılmış, ağaçlar bu ağırlığı kaldıramadığından devrilmiş.” diyerek yaşanan sıkıntıları özetleyerek belediye personeline teşekkür etti.

Büyükbaş hayvanların kurtarılması için dahi operasyonlar yapıldığını anlatın Başkan Kafaoğlu, Karayolları, Büyükşehir, Karesi ve Altıeylül belediyelerinin iş makinelerinin yeni bir karla mücadele ihtimaline karşı hazır halde bekletildiğini bildirdi. Gelecek toplantısının 3 Şubat Salı günü  saat 18:00’de aynı salonda yapılmasına karar verildi.  HABER MERKEZİ

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.