Balıkesir Merhaba Gazetesi

Katliamlara sessiz kaldığımızı söyleyenler müfteridir

Katliamlara sessiz kaldığımızı söyleyenler müfteridir
14 Ekim 2014 - 0:03

Genel

Başbakan Davutoğlu, “Türkiye ile IŞİD arasında işbirliği varmış gibi gösterilerek katliamlara Türkiye’nin sessiz kaldığını söyleyenler müfteridir” dedi.

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Malatya’nın sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle akşam yemeğinde bir araya geldi. Davutoğlu, Türkiye’de 4 gündür de başka bir oyun oynanmaya çalışıldığına dikkati çekerek, Türkiye’nin sınırları dışında yaşananlara ulusal güvenlik gerektirirse gerekenin her zaman yapılacağını ve kimseye de sorulmayacağını ifade etti.

Suriye halkının 3,5 yıldır varil bombalarıyla, kimyasal silahlarla, scud füzeleriyle katledildiğine işaret eden Davutoğlu, yapılanları bütün dünyanın seyrettiğini, Suriye halkına bir tek Türkiye’nin sahip çıktığını vurguladı. Başbakan Davutoğlu, bugün de IŞİD terör örgütünden kaçanların Türkiye’ye sığındığını, birilerinin çıkıp buna rağmen Türkiye’yi eleştirmesinde iyi niyet ve objektif bir bakış açısı bulmanın mümkün olmadığını kaydetti. Davutoğlu, “Niyet farklı. Niyet, dışarıda ve içeride birtakım güçlerin ki, biz onları biliyoruz, Suriye ve Irak’taki istikrarsızlığı, kaosu Türkiye’ye yayma çabasıdır. Biz buna izin vermeyiz, bu millet buna izin vermez” diye konuştu. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kobani’ye her türlü insani yardımı yaptıklarını ve bunu HDP’li milletvekillerin çok iyi bildiğini dile getirdi.

Bazen bu yardımları yaparken imkanları da zorladıklarını belirten Davutoğlu, şunları söyledi: “Bu yardımları yaparken diğer kardeşlerimize yaptığımız gibi hiçbir fark gözetmedik ama öyle bir kışkırtma yaptılar ki bazı Güneydoğu Anadolu’daki vilayetlerimizde, büyükşehirlerimizde. Dış bağlantılı geniş kampanyalar yürüttüler. Sanki Türkiye ile IŞİD arasında işbirliği varmış da Kürtler’e dönük bir takım katliamlara Türkiye sessiz kalmış hatta destek vermiş gibi. Onu söyleyenler, müfteridir. İster ana muhalefet partisi lideri söylesin, ister HDP’nin o provokatif tweet atanları söylesin, müfteridirler. Bu halka, bu ülkeye iftira ediyorlar. Getirsinler belgelerini, getirsinler… Ama bu yolla Türkiye’de istikrarsızlık çıkarmaya çalışmak önce demokrasiye inanması gereken bu partiler için büyük bir zillettir.” Her iki partinin de tezkereye hayır dedikleri için kendi içlerinde de büyük bir çelişki yaşadığını dile getiren Davutoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Kobani için tezkere çıkaralım” dediğini hatırlattı.
“Huzur ve sükunu teminat altına alacağız”

Bu ülkede huzur ve sükunu teminat altına alacaklarına işaret eden Davutoğlu, “İşte o zaman bugün Malatya’da gördüğümüz bu muhabbet hali ve birbirine bu kenetlenme yeni bir anlam kazanacak” dedi. Davutoğlu, Malatya’nın 12 yıldır kendilerine büyük destek verdiğini anımsatarak, bütün Malatyalılara tek tek teşekkür etti. Malatya’ya yaptıkları yatırımlar hakkında bilgi veren Davutoğlu, sağlık, turizm, alt ve üst yapı alanlarında da yatırımların devam edeceğini söyledi. (AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.