Balıkesir Merhaba Gazetesi

KAVŞAK ÇALIŞMALARINDA İLK ADIM

KAVŞAK ÇALIŞMALARINDA İLK ADIM
28 Mayıs 2015 - 9:35

Genel

 ‘Büyükşehirle oluyor bunlar’

Açılıştan açılışa koşan, temeller atan Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur, “Bütün bunlar büyükşehir statüsü sayesinde oluyor; büyükşehir’in farkı bu” dedi.

KAVŞAK TEMELİ ATILDI

Balıkesir’in Bursa yönünden şehre girişinde tehlikeli bir yol kesişmesi olan noktaya yapılacak köprülü kavşağın dün dualarla temeli atıldı. Emniyet Kavşağı’nın ilk fora kazığı için sondaj yapıldı.

ÇOCUK KÖYÜ OLACAK

Çay Deresi Projesi kapsamında yapılacak olan Çocuk Köyü’nün temeli atıldı. 130 köye dağıtılacak arazözler mahalle muhtarlarına teslim edildi. Susurluk’ta Buzağılık köprüsünün, İvrindi’de hayvan barınağının temeli atıldı.

Balıkesir’ in bir ucundan başka bir ucuna kadar kırmızı ışık olmadan rahatça gidilebilmesi için yapılan kavşak çalışmalarının ilk adımı olan Emniyet Kavşağının temel atma töreni gerçekleştirildi. Emniyet kavşağı ve sonrasında yapılacak olan kavşaklar sayesinde Bursa istikametinden gelen yolcuların Adliye binasına kadar kırmızı ışık olmadan rahatça seyahat etmesi hedefleniyor.

Emniyet kavşağından Otel Basri’ ye kadar sürecek olan projenin temel atma töreni Emniyet kavşağında gerçekleştirildi. Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek,  Balıkesir Esnaf Odaları Başkanı Fehmi Erdem e çok sayıda protokol temel atma törenine katıldı. Merkez ve kırsal mahallelerden de katılımın olduğu temel atma töreninde Ak Parti Milletvekili Adayları da programa katılanlar arasındaydı.

Kırmızı ışık olmayacak

Dualarla gerçekleştirilen temel atma töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur temeli atılan kavşağın yapımından sonra Balıkesir’in pek çok yerinde trafik sorunun sona ereceğini belirtti. Balıkesir’de belediyelerin el ele vererek büyük çalışmalar gerçekleştirdiğini belirten Başkan Uğur “Bu gün yıllardır Balıkesir’ in hasreti, özlemi olan köprülü kavşak düzenlemelerinin temelini atma töreninde beraberiz. Belediyelerimiz hep birlikte el ele vermiş çalışıyorlar. Yapılan kavşak emniyet kavşağından hastane kavşağına kadar sürecek. Hastane kavşağında, hastaneye dönecek araçlar artık sıra beklemeyecek” dedi.  Kavşak çalışmaları için yapılan ihale dâhilinde Tren garı, Hükümet, Doğumevi kavşaklarına kadar bu çalışmalar süreceğini belirten Başkan Uğur “ Yapılan kavşak ile birlikte Bursa, Bandırma istikametinden gelecek olan araçlar, hiç kırmızı ışığa rastlamadan, adliye sarayına kadar gidebilecekler. Bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hepsinden Allah razı olsun diyoruz. Yapılan bu yollarda kazasız belasız yolculuklar seyahatler yapmalarını temenni ediyoruz.” dedi. SAMET AYDIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ABD’de Salgın Alarmı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Pirus Zaferi Nedir?
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Aşkın Bilimsel Belirtileri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kediler neden hırlar
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Geleneksel Türk Mutfağı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
6’lı Masa Toplanıyor

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.