Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kayabey’de bahar şenliği

Kayabey’de bahar şenliği
11 Haziran 2015 - 9:00

Genel

Kayabey Ortaokulu, bahar şenliği düzenledi.

Bahar şenliğinde, ‘Okuyan ve Okumayan Arasında Fark Var’ projesi kapsamında her hafta belli sayıda kitap okuyan öğrencilere hediyeler verildi. Bu proje sayesinde 5.ve 6. sınıflarda yüzde 25 olan okuma oranı yüzde 70’e ulaştığını ifade edildi. Şenlikte ayrıca teknoloji tasarım ve görsel sanatlar sergileri büyük ilgi gördü. Kayabey Ortaokulu çapında en iyi geri dönüşüm projesinin de misafirlere sunulduğu şenlikte, sergi açılışı öncesi müzik dinletisi dinleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Öğrenciler, veliler ve okul personeli, şenlikte Karesi Ortaokulu’nda misafir olarak eğitim öğretimlerine devam eden ve 2015- 2016 Eğitim-Öğretim yılında yapımı devam eden binalarına geçmeyi sabırsızlıkla beklediklerini sloganlarıyla dile getirdi.

Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Kayabey Ortaokulu bahar şenliğinde konuşma yaparak okul yönetimini ve öğrencilerini “Okuyan ve Okumayan Arasında Fark Var” projesi nedeniyle kutladı.

Bahar şenliğine Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay ve Karesi Halk Eğitim Müdürü Mustafa Canseven katıldı. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.