Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kazadan kurtuldu açlıktan ölecek

Kazadan kurtuldu açlıktan ölecek
28 Ekim 2014 - 0:17

Genel

Trafik kazasında ağır yaralı olarak Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Cevriye Aslan, ‘Yarın ameliyat olacaksın birşey yeme” denilerek 5 gündür yarı aç yaşıyor.

HAFTASONU ailesi ile birlikte Eski Kepsut yolu üzerinde meydana gelen trafik kazasından yaralı olarak kurtulan Cevriye Aslan, Cumartesi gününden bu yana ameliyat olmayı bekliyor. Cuma günü acil servise girişi yapılan Cevriye Aslan ve oğlu Seymen Aslan, kaldırıldıkları Atatürk Devlet Hastanesi’ndeki ameliyat bilmecesi nedeniyle mağdur durumda.
Önce Cumartesi ameliyat olacağı söylenen ardından 2 ortopedi doktorunun anlaşmazlığı neticesinde ameliyatın Pazartesi gününe alındığı bildirilen Cevriye Aslan, dün de ameliyat edilmedi.
‘MALZEME YOK’ DİYE AMELİYAT ETMİYORLAR
Haftasonu ‘malzeme yok’ denilerek Pazartesi günü ameliyat olmayı bekleyen Aslan, ameliyatının önce Salı gününe ertelendiğini öğrendi. Ancak birkaç saat sonra hastane personelinin Salı günü de ameliyat olamayacağını öğrenen hasta yakınları, “Bu nasıl bir iş, önce malzeme yok diyorlar sonra da 2-kez ameliyat erteliyorlar. Kimsenin birbirinden haberi yok. Hastamız acı içinde kıvranırken bu kadar vurdumduymazlık olmaz” diye isyan etti.
‘DOKTORU SALI AMELİYAT OLACAK DEDİ AMA’
MERHABA’YI arayan hasta yakınları hastanede yaşanan ameliyat günü sıkıntısı nedeniyle perişan olduklarını söyleyerek “Gerekirse Başbakan’a da gideriz, Cumhurbaşkanına da. Canımız yanıyor. Hastane yönetimi bizi korkutmaya çalışacağına bu işe bir çare bulsun” diye tepki gösterdi.
Aslan’ın durumunu sorduğumuz Ortopedi Doktoru Selçuk Kılıç ise “Durumu iyi, yarın(salı) ameliyat olacak” yorumunu yaptı. Ancak Aslan’ın bugün de ameliyat olmayacağı dün akşam kendisine iletildi.
‘YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ’
Kendisini bir türlü ameliyata almadıklarını söyleyen Cevriye Aslan günlerdir ameliyat olmayı beklediği için aç kaldığını dile getirerek “Bir türlü ameliyata almadılar. Yılan hikayesine döndü. Acı çektiğime mi yanayım, eziyet gördüğüme mi?” dedi.
“DOKTORLAR VE HEMŞİRELER BASKI KURUYOR”
Ameliyat konusundaki bu belirsizlik nedeniyle doktorlarla konuşmak isteyen hasta yakınları ise hastane yönetimi ve personeli tarafından hastaneden atılmakla korkutulduklarını ve baskı gördüklerini iddia etti.

HABER: SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.