Balıkesir Merhaba Gazetesi

KENDİ ORMANLARINI OLUŞTURDULAR

KENDİ ORMANLARINI OLUŞTURDULAR
21
03 Nisan 2019 - 10:44

Sevgili çocuklar bugün ‘Çocukça ve Gençlik’ sayfamızda Özel Şeker Portakal Anaokulu Papatyalar sınıfı öğrencileri yer alıyor. Kartonlar ve el işi kağıtlarıyla kocaman bir orman tablosu oluşturan eğlenceli miniklerin maceralarına eşlik etmeye hazır mısınız?

Birbirinden farklı ağaçlara ev sahipliği yapan yemyeşil ormanlar, daha rahat nefes almamızı sağlıyorlar. Sınırsız ağaçlarla kaplı ormanlarda ateş yakarken daha dikkatli olup, ormana zarar vermemesine de dikkat etmemiz gerekiyor. Aynı zamanda pek çok canlının da evi olan ormanları korudukça canlı türlerinin daha uzun yıllar yaşamlarını sürdürmelerini sağlayabiliriz. Bunun bilincinde olan çocuklar ise yaptıkları resimler ile kendi ormanlarını oluşturdular.

Rüzgar: Ben ormanı çok seviyorum. Çünkü orada bir sürü ağaç var ve pek çok hayvan yaşıyor. Biz ormana piknik yapmak ya da yürüyüş yapmak için gideriz. Ormanları da korumak gerekir. Çünkü ormanları ne kadar korursak ve çoğaltırsak o kadar mutlu oluruz.

Derin: Ormanlarda bir sürü ağaç olmasını seviyorum. Çünkü ağaçlar sayesinde daha iyi nefes alırız. Ayrıca ormanlarda yürüyüş yapabiliriz. Biz okulumuzda Sarı Papatyalar sınıfı olarak bir etkinlik yaptık. Kartonlar, el işi kağıtlarıyla tüm sınıf kendi ormanımızı oluşturduk. Ağaçları, çiçekleri tek tek yapıştırdık. Çok eğlenceli ve güzel bir etkinlikti.

Emir: Ben tüm canlıları ve doğayı çok seviyorum. Özellikle ormanları da seviyorum. Çünkü çizgi filmlerde ormanları gösterdiğinde orada hep canlılar yaşıyorlar.Ve orada çok mutlular. O yüzden biz de ormanlardaki ağaçları kesmemeliyiz. Oradaki canlıların yaşadıkları yerlere çöp atmamalıyız. Eğer piknik yaptıysak yakılan ateşi söndürmeliyiz. Böylece ormanlara zarar vermemiş oluruz.

Ela Naz: Biz okulumuzda ormanlarla ilgili bir etkinlik yaptık. Arkadaşlarımla birlikte kendi ormanımızı oluşturduk. Öncelikle ağaçlar, çiçekler kestik. Büyük bir kartona orman gibi resimler çizdik. Daha sonra da üstlerine ağaçlar ve çiçekleri yapıştırdık.

Kaan: Okulumuzda çok güzel etkinlikler yapılıyor. Biz ormanların ne kadar faydalı ve güzel bir yer olduğunu biliyorduk. Arkadaşlarımla birlikte de orman resmi yaptık. Hem de çok ilginç bir şekilde. Önce kartonu aldık ve boyadık. Sonra da çiçekleri, ağaçları yapıştırıcıyla yapıştırdık. Çok güzel bir tablo yapmış olduk.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.