Köşe Yazıları

Kent’te Kayısı Sevdası

Kent’te Kayısı Sevdası

Balıkesir’de kayısı bahçelerinden toplanan kayısılar hem hoşaf oluyor hemde taze taze yeniyor.Sadece bu kadar mı? Kayısı reçelleride Balıkesir kahvaltılarında genellikle sofraları süslüyor.
Kayısı, A, C ve E vitamini içeriyor. Ayrıca güçlü bir antioksidan. Bu sayede bağışıklığı güçlendirme ve şifa verici özelliği de öne çıkıyor. Kabızlık sorunu yaşayanlara da diyetisyenlerin önerdiğini duyduğumuz kayısı iyi bir bağırsak dostu meyve. Bugünlerde sıkça makyaj ürünleri satan belirli markaların indirim günlerinde kavga haberleri duyuyoruz. Hatta sizde mutlaka sosyal medyada yada tv kanallarında şahit oluyorsunuzdur bu durumlara. Saç baş yolup itişip kakışmaların olduğu bu dükkanlarda kayısı ile ilgili bir ayrı durumda var.Oda kayısı maskeleri.Yüz ve ayaklar için kayısı özlü maskelerin olması ve hemen tükenmesi ile birlikte cilde faydalı olan kayısının buralarda bile adının geçiyor olma nedeni.
Kayısı Balıkesir’de sarı kayısı olarak 100TL hafif turuncu ve kırmızımsı renkli olan çeşidi ise 80 TL’den satılıyor.Sarı kayısı Balıkesir’de üretilmiyor ancak tadı ve lezzeti fark yaratıyor.Semt pazarlarında da kayısıya olan talep fiyatların değişmemesinin ana nedenleri arasında Fiyatlar düşmüyor çünkü arz ve talep dengesinde kayısı adeta terazi üzerinde.

Bir Üzüntü 3 Yorgunluk Demek

Fatma Kara

İlgili Makaleler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu