Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kepsut Anadolu Lisesi’nden ‘TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’

Kepsut Anadolu Lisesi’nden ‘TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’
22 Mayıs 2015 - 10:15

Genel

Kepsut Anadolu Lisesi’nde TÜBİTAK tarafından desteklenen ‘4006 Bilim Fuarı’ açılışı yapıldı. Açılış töreninde konuşma yapan Kesput Anadolu Lisesi Müdürü Nebahat Akkoyun Oran, bilim fuarlarının, öğrencilerin vizyonunu genişleten, ileriye farklı bir gözle bakmalarını sağlayan, onların bakış açılarını zenginleştiren, geliştiren bir çalışma olduğunu belirtti. Oran, “Çocuklarımızı gerçekten bir şeyler yapmanın ve kayda değer çalışmalarını sergilemelerinin sevinci içerisinde gördüm” diyerek, öğrencilerin ve öğretmenlerin özverili çalışmaları sonucunda projelerinin luşturulduğunu belirtti. Oran, “Biz eğitim camiasında yeni olduğu kadar güçlü bir sesiz. Okul mevcudumuzun 72 öğrenciden oluşmasına rağmen 26 proje ile bilim fuarını açmamız ayrıca takdire şahandır diye düşünüyorum.

Bu projedeki yapılan ürünleri sizlerle ve velilerimizle paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz” diye konuştu. Konuşmaların ardından Kepsut Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı gösteriler katılımcıların beğenisine sunuldu. Açılış töreninin sonunda ise Kepsut Milli Eğitim Erdal Durmuş “Bu yıl eğitim öğretim başlarken, 4006 bilim fuarında çok sayıda öğretmen ve öğrencimizi katabilmek için okullarda bilimsel proje hazırlama semineri başvurumuz olmuştu” diyerek, projelerin kabul gördüğünü ve öğretmenlere bu konuda seminer verdiklerini belirtti. Durmuş, “Bu çabalarımızın ürünün aldığımızı düşünüyorum. Bu projelerin hazırlanmasında emeği gecen okul idaresine, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi. Kaymakam Hacı Asım Akgül ise, fuarda birbirinden ilginç projelerin yer aldığını belirterek, “Bu tür projeler öğrencilerin ufkunu açacaktır. Ben emeği geçen bütün öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

Açılışa Kepsut Kaymakamı Hacı Asım Akgül, Garnizon Komutanı Anıl Kosalı, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Kepsut Milli Eğitim Müdürü Erdal Durmuş, Halk Eğitim müdürü Erdal Durmuş katıldı. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.