Balıkesir Merhaba Gazetesi

KEPSUT BELEDİYESİ VEFA EVİ AÇILIŞA HAZIR

KEPSUT BELEDİYESİ VEFA EVİ AÇILIŞA HAZIR
16 Mayıs 2015 - 0:07

Genel

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul ilçedeki yapılan çalışmaların takibini birebir yapıyor. Merkezde ne varsa, kırsalda yaşayan köylülerimizde aynı hizmetin en güzelini hak ediyor diyerek çalışan işçiler ve köylülerle sohbet eden Başkan Cankul, ‘ Kepsut Belediyesi Vefa Evi’ adıyla açılacak olan Vefa Evi’nin de ilçedeki yaşlılar için önemli bir merkez olacağını vurguluyor.

KİMSESİZ VE YAŞLILARIMIZIN SAĞLIK EVİ
Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Vefa Evi’nin yaşlıların tedavilerinde önemli bir rolü üstlenmiş olacağını belirterek hasta yaşlılarımız merkezdeki tedavileri sonrasında evlerinde kendilerine yeterince bakamıyorlar. Yalnız yaşayan yaşlılarımız rehabilite merkezimizde tamamen iyileşene dek tedavi sürecini bu merkezimizde tamamlamış olacak. Sağlığına tam kavuştuktan sonra evine gidecek’ dedi.
Başkan Cankul Kepsut Belediyesi Vefa Evi ile ilgili olarak şöyle konuştu: ‘Dereli Mahallesinde bulunan ve daha önce Jandarma Karakoluna ait olan Köy Tüzel Kişiliğine ait bina Büyükşehir yasası ile Belediyemize devrolmuştu. Biz o binayı, komple restore ettik. Çatısından tabanına kadar her şeyi değiştirildi. Kepsut Belediyesi Vefa Evi adı ile hizmete açmaya hazırladık. Tamamen tamir ve tadilat işleri tamamlandı. Büyükşehir sosyal Hizmet Daire Başkanlığında içinin tefrişatı konusunda yardımı oldu. Bahçe düzenlemesi de bittiğinde Mayıs sonunda hizmete açılacak. Burası rehabilitasyon merkezi ve bir huzurevi değil. Yaşlı ve bakıma muhtaç yaşlılarımızın hastanedeki tedavileri sonrasında tedavinin devamını sağlamak için kimsesi yoksa burada tedavisi iğne, pansuman vs bitinceye ve sağlığına tam kavuşuncaya kadar burada tutacağız. Hastaneden çıktıktan sonra evlerinde tedavilerini tamamlamaları mümkün değil evde beslenmelerine de dikkat etmiyorlar. Bizim için onlar değerli. Tedavisi bitince araçlarımızla yine kontrole götüreceğiz ve aile hekimlerimizle birlikte yaşlılarımızın yanında olmuş olacağız.’ SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.