Balıkesir Merhaba Gazetesi

KEPSUT COŞKU BÖYLE OLUR DEDİRTTİ

KEPSUT COŞKU BÖYLE OLUR DEDİRTTİ
07 Mayıs 2015 - 1:38

Genel

Kepsut dün renkli görüntülere sahne oldu. Baharın gelişini coşku içinde kutlayan 7’den 70’e herkes birlikte şarkılar söyledi, Yapılan yarışmalarda büyük heyecan yaşadı.Etkinliğe ve yarışmaya katılanlar ‘Önemli olan birliktelik’ mesajı verirken kazanılan ödülleri bile aralarında paylaştıkları gözlendi. Kaymakamlık, Kepsut Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim  Müdürlüğü’nün hazırladığı program göz doldurdu.

BAHAR COŞKUSU
Baharın gelişini kutlayan öğrenciler unutamayacakları bir gün yaşadılar. Kepsut Kışla alanında yapılan etkinlikte doyasıya eğlenen öğrencileri yalnız bırakmayan Kaymakam Hacı Asım Akgül, Belediye Başkanı İsmail Cankul, Milli Eğitim İlçe Müdürü Erdal Durmuş, Garnizon Komutanı Anıl Kosalı, Ak parti milletvekili adayı Mustafa Canbey, Halk Eğitim müdürü Şerif Keser, öğrenci öğretmen ve velilerde  baharın coşkusunu birlikte yaşadı. Programın açış konuşmasını Şerif Koçman İlköğretim okul Müdürü yaptı.

Ardından şiirler okuyan öğrenciler, şarkılar söyledi. Sınıf arkadaşlarını izleyen diğer öğrencilerde şarkılara hem eşlik etti hem de oyun oynayarak birlikte eğlendi. Etkinlikler arasında çuval yarışı da yapıldı. Çuval yarışına mahalleli kadınlarında katılması ilgiyi arttırırken Gençlerin kazandığı yarışma sonucunda Televizyon hediye edildi. Bisiklet ve çeşitli hediyelerin dağıtıldığı hıdrellez programı sonuna doğru ateş yakıldı. Heyecanla üzerinden atlayan ve atlayanları izleyen öğrenciler’ etkinlik çok güzel oldu en önemlisi de çok eğlendik. Sınavın ardından baharın gelişi bizi mutlu etti beraberinde başarıda inşallah gelecek’ dediler.
Okudukları bahar şiirleri ile oynadıkları oyunlar, çuval ve yumurta yarışları ile hem ödül sahibi oldular hem de gönüllerince eğlendiler.

Kepsut Kaymakamı Hacı Asım Akgül ‘Kaputta restore edilmesi düşünülen Kışla alanı ile ilgili olarak ödeneğe ihtiyaç duyulduğunu ve hazırlanacak güzel bir proje ile kültüre sahip çıkmak istediklerini söyledi.
B.MERHABA ekibi  Kışla alanı ile ilgili olarak yapılması düşünülen restorasyonu Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul’a sordu. Başkan Cankul ,kışla ile ilgili olarak ilerleme kaydedildiğini ve Kepsutlu olduğunu söylediği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın bu konuda girişimde bulunduğunu söyledi.  Cankul konu hakkında şöyle konuştu:

’ Son girişimlerimiz Kültür Bakanlığı nezdinde yapılan çalışmalar oldu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam hanımefendi kendisi Kültür Bakanlığında genel müdür iken milletvekili olmuştu daha sonrada bakan oldu ve burası ile bizzat ilgileniyor. Restorasyon ile ilgili olarak buranın restorasyonu sonrasında huzurevi ve rehabilitasyon merkezine dönüştürülebilir. İnşallah bu proje gerçekleşirse değerlendirilmiş olacak. Kendisi Kepsutlu ve burayı biliyor. Girişimlerde oda bulundu yazışmalarımızı bizde yaptık’ dedi.
ÇOCUKLARIN VE EĞİTİMİN YANINDAYIZ
Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, ‘Belediye olarak Her zaman eğitimin yanındayız. Okullarımızın fiziki yapılarından tutun, kültür etkinliklerine de destek veriyoruz. Proje kaymakam beyin bir projesi üzerimize düşeni bizde yapacağız. Kepsut ta daha güzel hizmetler olacak.’dedi.
KESPSUT EĞİTİMDE İLERLİYOR
Çocuklara özel eğitimin yanında olduğunun mesajını veren Başkan Cankul,  Kepsut ta birlikte güzel işler yapıyoruz. TEOG’da Balıkesir’de 18-19’uncu sıralardaydık. İlk 5’in içinde gireceğiz. Hızlı bir gelişme ile öğrencilere verilen önem ve aileleri ile kurulan diyalog ile başarıda sağlandı. Okullaşma oranımızda artış oldu. Eski okulları fiziki olarak yenilediğimiz gibi yeni okullarımızda yapıldı devamı da gelecek.Oktay Koçman İlköğretim Okulu yatırım programına alındı. Tek katlı kısım yıkılarak Selçuklu mimarisine uygun bir düzenleme ile yapılmış olacak.
KAYMAKAM AKGÜL ‘ÇOCUKLARIMIZ MUTLU OLSUN’
Kepsut Kaymakamı Hacı Asım Akgül, ‘ baharın gelişi ülkemizde coşkuyla kutlanıyor bizim içinde ayrı bir güzellik oldu. Kepsutta  bu projemizi, etkinliğimizi ilk kez düzenliyoruz. Çocukların sınavları var onlarda rahatlasın istedik. Kepsut’a sahip çıkıp kültürümüze de önem verilmesi gerektiği düşüncesi ile etkinlik gerçekleştirilmiş oldu. Halkımızı da buraya yavaş yavaş alıştırmış olacağız.’ Dedi.
KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.