Gündemİlçe Haberleri

Kepsut Dijital Savaş Başlattı

Kepsut İlçe Tarım ve Orman Bölge Müdürlüğü, tarımsal üretimin sürdürülebilirliği ve kalitesini artırmak adına domates ekili alanlarda tuta (domates güvesi) ve yeşil kurt gibi zararlıların etkilerini minimize etmek için teknik personellerini sahaya sürdü.

Kepsut Dijital Savaş Başlattı

Kepsut Dijital Savas Baslatti 1

Erken Uyarı Sistemi Devreye Girdi

Baharın gelmesiyle birlikte, tarım alanlarında ortaya çıkan zararlı populasyonlarının takibini üstlenen teknik ekipler, domates ekili bahçelerde tuta ve yeşil kurt tuzaklarıyla zararlıların kontrol altına alınmasını sağladı. Ayrıca, Kepsut’ta kurulu olan erken uyarı sistemleri sayesinde, sebze ve meyvelerde meydana gelebilecek meteorolojik olaylar ve zararlı populasyonlarının anormal artış gösterdiği durumlarda çiftçilere önleyici tedbirler alma konusunda bilgi sağladı.

Kepsut Dijital Savas Baslatti 2

Duyuru Yapılacak

Kepsut İlçe Tarım ve Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri, çiftçilerin emeğini korumak adına düzenli olarak yapılan sistem bakımlarının yanı sıra, zararlıların bahçelerdeki popülasyonunun arttığı ve zararlarının görülmeye başlandığı durumlarda ilaçlama tavsiyelerinin sosyal medya ve anons sistemleriyle düzenli olarak duyurulacağını belirtti.

Kepsut Dijital Savas Baslatti 3

Haber: Bülten

Tarım Sezonu Öncesi Jandarma Harekete Geçti

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu