Balıkesir Merhaba Gazetesi

KEPSUT KADIN KOLLARI KONGRESİ YAPILDI

KEPSUT KADIN KOLLARI KONGRESİ YAPILDI
16 Ocak 2015 - 0:15

Genel

Ak Parti Kepsut ilçe Kadın Kolları olağan kongresi dün yapıldı. Yapılan 4’ncü olağan kongrede Selma Özkarasu başkanlığa seçildi. Kongreye Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gamze Kızılgül, Kepsut İlçe başkanı, kadın kolları başkanı ve partililer katıldı.

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul  kongrede yaptığı konuşmada seçimlerin zaferinin kadınlar olduğunu söyledi. Siyasi bir partide kadın kolları en önemli faktör diyen Başkan Cankul konuşmasını şöyle sürdürdü: İlk kurulan teşkilat Kepsut ilçe teşkilatımız İl’den de önce kurulmuştur. Necla Kırgöz ile o zamanlar başlamıştık çalışmaya. Bir ailede kadın olmazsa aile olamayacağı gibi bu teşkilatta da kadın olmazsa olmaz. Yaptığınız kıymetli çalışmalarla yüzde 64 oy aldıysak bunun en önemli sebebi çalışmalarınızdır. Kadınlardır. Ak Partinin vazgeçilmez unsurusunuz.2002 seçimlerinden beri verdiğiniz ve gösterdiğiniz çalışmalarla aldığımız oy sonuçları için teşekkür ediyorum. Kepsut Küçük Moskovaları da gördü  . Oysaki şimdi oy oranlarımız yükseldi. İnşallah genel seçimlerde yeni seçilecek yönetim arkadaşlarla birlikte güzel çalışmalar yapacağız ve milletvekili sayımızı 4’ten 5’e çıkaracağız. Kepsut olarak yine başaracağız diyorum’ .

YENİ YÖNETİM

Kepsut ilçesi Kadın Kolları Kongresi divan seçimi ve delegelerin katılımı ile başlatıldı. Tek liste ile girilen seçimde Selma Özkarasu, Havva Cankul, Zefure Bilgiç, Necla Kırgöz, Emine Yöntem, Havva Kırcalı, Songül Aydoğmuş, Emine Bilgin, Güler Yavuz, Reyhan Uysal,Nefize Eğinli,Leyla Kirlioğlu, Mediha Çakır, Seda Keskin, Talha Köseci, Mihtiye Avcu, Şennur Duman, Fatma Ercan,Hatice Dereli, Ayten Karakoyun listede yer aldı.

HABER: SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.