Balıkesir Merhaba Gazetesi

KEPSUT TARIM FUARI AÇILDI

KEPSUT TARIM FUARI AÇILDI
27 Şubat 2015 - 0:06

Genel

Balıkesir’de bu yıl 6’ncısı düzenlenen Tarım ve Hayvancılık Fuarı, 350 firma ve temsilcisinin katılımıyla Kepsut Fuar Alanı’nda açıldı. Kepsut’un ev sahipliğinde açılan fuar ilk gün büyük ilgi gördü.

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul Kepsut’ ta 3’ncüsünü düzenlediğimiz fuarda amacımız tarım ve hayvancılık adına yapılan ve yapılacak olanları hem vatandaş hemde üretici, tüketici konumundaki birliktelikleri oluşturarak fayda sağlamak.’ dedi. Organizasyonu üstlenen firmanın Balıkesir Bölge Müdürü Mustafa Demirtaş, açılış töreninde yaptığı konuşmada, tarımdaki gelişmelerin en iyi takip edildiği yerlerin fuarlar olduğunu söyledi. Kepsut Belediyesinin katkılarıyla açtıkları fuara 350 firma ve temsilcisinin katıldığını dile getiren Demirtaş, “Fuarımızın amacı; tarım ve hayvancılığın daha iyi seviyelere gelmesi, yaygınlaştırılması ve tarımla uğraşan çiftçilerimizin hayvancılık sektöründeki gelişmeleri makine ve teçhizatlarını yakından takip etmelerini sağlamaktır” şeklinde konuştu.
TOHUMDAN FİDANA
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmet Daire Başkanı Ahmet Mekin Tüzün ise tarımsal kalkınmaya önem verdiklerini anlatarak, Balıkesir tarımını dünya markası haline getirmek istediklerini kaydetti .Bitkisel üretimde Balıkesir’in önde gelen illerden olduğunu vurgulayan Tüzün, “Balıkesir, Türkiye tohumluk üretiminin yarısını sağlıyor. Büyükşehir olduğumuz için kırsal alandaki hizmetleri de üstlendik. Daire Başkanlığımız, örgütlenmesini tamamlamış ve sahaya inmiştir. Vizyonumuz; dünya ölçeğinde ilimizi üretim yapan bir yer haline getirmek” diye konuştu.Vali Yardımcısı Nusret Şahin, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş ile çok sayıda çiftçinin katıldığı törenin ardından stantlar gezildi.Bu sene 100 bin ziyaretçi beklenen fuar, 1 Mart’a kadar açık kalacak.KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.