Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kepsut Tarım Fuarı sona erdi

Kepsut Tarım Fuarı sona erdi
03 Mart 2015 - 0:02

Genel

Bu yıl 6.’sı düzenlenen Balıkesir Tarım ve Hayvancılık Fuarı önceki gün sona erdi. Fuara İvrindi Ziraat Odası’nın organizasyonuyla yüzlerce çiftçi katıldı. 26 Şubat-1 Mart tarihleri arasında düzenlenen ve bir çok firma ile temsilcinin katıldığı fuara yaklaşık olarak 200 bin ziyaretçinin katıldığı belirtildi.

Fuara İvrindi ve köylerinden ise 27 araç ile 400 çiftçinin katıldığı açıklandı. Fuara İvrindi’den katılan çiftçilere öncülük eden İvrindi ziraat Odası Başkanı Hasan Hüseyin Koyun, “Tarımda ve hayvancılıkta değişen ve gelişen teknolojiyi takip edebilmek için çiftçilerimizle fuara katıldık.

Umarım çiftçilerimiz fuardaki gelişmeleri görerek kendi üretimimizde de uygulayabilir” diyerek, tarım ve hayvancılığa karşı kullanılan tüm teknik araç ve gereçleri bu fuarda bulabildiklerini belirtti. Koyun, fuar ile “Tarım üretimi ve hayvancılık konusunda yapılması gerekenler konusunda faaliyetler ve uygulamalar konusunda modern teknolojiye bir adım daha atmış olduk” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.