Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kepsut’a baraj yapılacak

Kepsut’a baraj yapılacak
24 Kasım 2014 - 0:09

Genel

DSİ’nin 2015 yılı projeleri arasında Kepsut’un Değirmencik deresi üzerine yapılacak baraj da var. Barajın temeli yakında açılacak.

Kepsut barajı, DSİ 25. Bölge Müdürlüğü’nün 2015 yılı projeleri içinde yer alıyor. Yeni yılda temeli atılması planlanan baraj, ilçenin Karagöz mahallesinden geçen Değirmencik deresi üzerinde kurulacak.

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul ve Balıkesir Büyükşehir Meclis Başkan vekili Ekrem Pehlivan, birlikte  DSİ 25. Bölge müdürü Erol Şenöz’ü makamında ziyaret ederek yapılması planlanan Kepsut barajı hakkında bilgi aldılar. Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, proje ihalesinin Ocak ayında yapılacağını, 2015 yılında da temelinin atılacağını, baraj gövdesi projelendirilirken aynı zamanda sulama sahasının da projelendirilmesi çalışmalarının yapılacağını bildirdi. Başkan Cankul, barajın sulamasından yararlanmasını talep ettikleri bölgelerin de yetililere bildirildiğini belirtti.

Kepsut Belediye Başkanı Cankul, barajdan ayrı olarak Yaylabaşı göleti projesinin de bütün hazırlık çalışmalarının tamamlandığını yapım aşamasına gelindiğini, Mart ayında yapılacak ihale sonrasında yaz ayarlında inşaatının başlayacağını bildirdi. Başkan Cankul, Bükdere göleti ile ilgili çalışmaların da devam ettiğini, Durak göleti, Örencik göleti ve Tuzak göletinin ölçüm çalışmalarının da başladığını açıkladı. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.