Gündemİlçe Haberleri

Kepsut’ta Hayvan Sağlığında Yeni Adım

Kepsut İlçe Tarım ve Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, hayvan sağlığına verdiği önemi bir kez daha göstererek, küçükbaş hayvanları kapsayan küpeleme ve aşılama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Kepsut’ta Hayvan Sağlığında Yeni Adım

Kepsutta Hayvan Sagliginda Yeni Adim 1
Kepsut’Ta Hayvan Sağlığında Yeni Adım

Hem Eğitim Hem Bakım Yapıyor

Özellikle köylülerin geçim kaynağı olan küçükbaş hayvanların sağlıklı bir şekilde yetiştirilmesi ve korunması amacıyla yürütülen bu çalışmalar, ilçe genelinde olumlu yansımalarını göstermeye başladı. Müdürlük ekipleri, hayvan sahiplerine yönelik olarak gerçekleştirdikleri bilgilendirme ve farkındalık çalışmalarının yanı sıra, saha çalışmalarıyla da doğrudan etkileşim içinde bulunuyor. Küçükbaş hayvanların küpeleme işlemlerini titizlikle gerçekleştiren ekipler, aynı zamanda gerekli aşıların yapılmasını da sağlayarak hayvanların sağlık durumlarını koruma altına alıyor.

“Hayvan sağlığı bizim öncelikli hedeflerimizden biridir”

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kepsut İlçe Tarım ve Orman Bölge Müdürü Faruk Öksüz, “Hayvan sağlığı bizim öncelikli hedeflerimizden biridir. Küçükbaş hayvanların düzenli olarak aşılanması ve küpeleme işlemlerinin yapılması, hem hayvanların sağlığı hem de çiftçilerimizin gelir kaynaklarının korunması açısından son derece önemlidir. Bu doğrultuda ekiplerimiz yoğun bir şekilde sahada çalışmalarını sürdürmektedir.” dedi.

Haber: Bülten

Başkan Akın, Hayvan Pazarı Esnafıyla Buluştu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu