Balıkesir Merhaba Gazetesi

KERESTECİ VE MARANGOZLARLA İSTİŞARE

KERESTECİ VE MARANGOZLARLA İSTİŞARE
30 Mart 2015 - 20:28

Genel

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, şehir merkezinde faaliyet gösteren keresteci ve marangoz esnafıyla bir araya geldi.

Umum Marangozlar Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile birlikte düzenlenen toplantıda marangozlar için Organize Sanayi Bölgesinde özel bir site kurulup yer tahsisi yapılacağı, isteyenlerin dükkân sahibi olacağı anlatıldı. Başkan Uğur, kendisine iletilen sorunların çözüme kavuşması için gerekli talimatları verdi.

OSB’NİN KAR LÜKSÜ YOK

Yeni Sanayi Sitesi’ndeki düğün salonunda düzenlenen istişare toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir’e güzel bir site yapacaklarını, buraya mevcut keresteciler ve marangozlar sitesini taşımak istediklerini belirtti. Başkan Uğur, “Marangozlara buradan çıksınlar demiyoruz, ancak, derbederlikten kurtarmak istiyoruz. Kendi aranızda müzakere edin. Balıkesir’in elini, ayağını düzeltelim, perişanlıktan kurtulsun. Talep olursa 6 ay içinde dükkanlar teslim edilecek, 1 yıl içinde de tamamı teslim edilmiş olacak. Kar falan yok, OSB’nin kar etme lüksü yok.” dedi.

Kredi kullanmak isteyen esnafa Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi kanalıyla en uygun banka faiz oranı imkanından yararlandırılmaları sağlanacak. Sanayi Sitesi Grand Düğün salonunda yapılan toplantıya, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Büyükşehir Genel Sekreteri Osman Yenidoğan, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Emlak İstimlak Dairesi Başkanı İrem Kaan, Balıkesir Organize Sanayi Bölge Müdürü Gökmen Zeytun, Balıkesir Umum Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kamil Güler, Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi (EKK) Başkanı Erol Ayvaz ile çok sayıda keresteci ve marangoz esnafı katıldı.HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.