Balıkesir Merhaba Gazetesi

Keşke hergün kutlasak

Keşke hergün kutlasak
24 Ekim 2014 - 8:45

Genel

Bir insanın kendine ait ve özel hissedeceği gündür doğum günü. Hayata ilk merhaba dediği anı hatırlatan, dünyaya ilk gözlerini açtığın gündür. Ömründen bir gün daha eksildiğinin, her geçen zamanın ne kadarda önemli olduğunu idrak etmektir. Kimine göre sıradan geçirilen kimine göre de yaş sayısının değiştiği tarih. Hatırlanmamak acı verir, unutulması üzer kimilerini. Doğum günü kişiyi önemsediğini belli etmenin bir yoludur. Özel bir şeyler yapıp iyi hissetmesini sağlamak ve ona hediyeler almaktır. İçindeki çocuğun ışıltısını gözlerine yansıtmaktır.
EFE: Benim doğum günüm çok güzel geçiyor. Annem ve Babam benim için hediyeler alıp güzel bir parti düzenliyor. Arkadaşlarımı çağırıyorum. Doğum günümü kutladıktan sonra eğleniyoruz. Şarkılar söylüyor, dans ediyoruz. Keşke hergün doğum günüm olsa 🙂
YAĞMUR: Benim en çok doğum günü pastam hoşuma gidiyor. Annem benim en sevdiğim pastadan yaptırıyor. Bide hediye almak çok güzellll..
İDİL: Doğum günümü kutlamayı çok seviyorum. Arkadaşlarımı çağırıyorum ve doyasıya eğleniyoruz. O gün benim günüm olduğu için en güzel kıyafetlerimi giyiyor saçlarımı yapıyorum. Ve doğum günü partimde eğleniyoruz.
ARDA: Ben de doğum günü partilerini çok severim. Çok eğlenceli geçiyor. Özel hissediyorum. Güzelce giyiniyorum, arkadaşlarım doğum günümü kutluyor ve hediyeler alıyorum. Çok heyecanlanıyorum. Veee çok mutlu oluyorum.
EYMEN: Doğum günümü en son kreşte arkadaşlarımla kutladım. Annem, babam, annanem de beni yalnız bırakmadılar. Çok güzel bir pasta aldılar ve meyve suyuyla kutladık. Arkadaşlarım hepbir ağızdan iyiki doğdun diye şarkılar söylediler. Pastadaki mumları söndürünce de alkışladılar. Çok güzeldi. Sonrada diğer arkadaşlarımın partileri yapıldı.
MELİSA: Doğum günüme az kaldı. Annemden ve babamdan hediye almalarını istedim. Birde koskocaman hello kity li pasta istedim. Bir sürü mum olmalı üstünde. Önceki doğum günümde 4 tane mum vardı. Ama şimdi daha çok olmalı. Hepsini söndürmeliyim. Babam dilek tutarsam olacağını söyledi. Bende her doğum günümde mumları üflerken dilek tutuyorum. Umarım dileklerimin hepsi olur.
EMİRHAN: Ben doğum günü partimde çok eğleniyorum. İki kere kutluyorum. Birincisi okulumda arkadaşlarım ve öğretmenimle, ikincisini de akşam evde ailemle. Bir sürü hediyem oluyor. Ve mutlu oluyorum. En güzel günlerden birisi bence doğum günümüz. Bence de hergün kutlamalıyız 🙂

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.