Balıkesir Merhaba Gazetesi

KEŞKE TÜM BELEDİYELER ÖYLE OLSA!

KEŞKE TÜM BELEDİYELER ÖYLE OLSA!
NİHAN MERVE YILMAZ
NİHAN MERVE YILMAZ( [email protected] )
4
01 Aralık 2018 - 8:24

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP’li belediyeler tarafından yönetilen Şişli, Kadıköy, Beşiktaş ve Çankaya sakinlerini hedef alan ‘kaymak tabaka, dünya yansa umurlarında değil’ cümlesi çok tepki almıştı. Açıkçası ben de bu sözleri yadırgadım. Kültür ve sanata önem vermek. Çevre konusunda duyarlı olmak. Aydın bir kesimi yansıtmak suç olmamalı. Aksine gelişmişlik her ilçede arttırılmalı. Keşke her belediye öyle olsa da insanlarımız huzur ve refah içinde yaşasa. Kitap okusa, tiyatroya gitse. Bu gelişmişliği arttırır.

**

Düşünsenize insanlar neden bir torba kömüre ve makarnaya oylarını veriyorlar? Çünkü maddi imkanları yok. Ya da çalışmadan yoksulluk maaşı alıyorlar. ‘Azıcık aşım dertsiz başım’ diyorlar. Ama CHP’li belediyeler tarafından yönetilen şehirlerde vatandaşlar bir oyun neler değiştirebildiğini biliyorlar. Onlara yüzlerce lira dahi teklif edilse oylarını satmazlar. Ha yoksulluk kısmına gelince… Ekonomik olarak değerlendirmemek lazım. Kadıköy’de yaşayan taşradan gelmiş öğrenci hiç yok mu? Asgari ücretle çalışan üç beş genç arkadaşıyla aynı eve çıkan gazeteciler Kadıköy’de oturmuyor mu? Her kesimden insan var bu ilçelerde. Ama tek fark. Onlar herşeyin farkındalar. Yemeklerinden, sigaralarından kısıyorlar ve tiyatroya, operaya gidiyorlar. Kitap okuyorlar.

Günlük gazeteleri takip ediyorlar. Gelişime açıklar. İyiye iyi kötüye kötü demesini biliyorlar. İktidarın yaptığı iyi işleri takdir ederken kötü işlerin de karşısında duruyorlar. Ama Cumhurbaşkanı’nın çıkıp ‘kaymak tabaka’ diye ötekileştirmeleri de sandığa elbette yansır.

**

Artık kavgadan, gerilimden bıktı bu ülke. 90’larda ekonomi kötüydü ama huzurluyduk. Şimdilerde sinirler gergin. Hep bir diken üstünde hal var. AK Parti’nin belediye başkan adaylarını açıkladıktan sonraki süreç bile ne kadar sancılı oldu. Domino taşları yerle bil oldu. Parti içinde dahi ikiye hatta üçe ayrılan görüşler söz konusu. Bir de çıkıp CHP seçmenine bu söylemlerde bulunmak kazandırmaz aksine kaybettirir. Ayrıca Yılmaz Büyükerşen gibi ne güzel beledi başkanları varken. Bu söylemler onlara da büyük haksızlık. Ama ben inanıyorum.

Bu seçimler çok renkli geçecek. Kaymak tabaka seçimini yaparken bakalım halkımız ne isteyecek. Sayın Cumhurbaşkanı siz göreve gelirken 81 milyonun Cumhurbaşkanıyım dediniz. Onu keşke gösterseniz. Belki herşey daha güzel olurdu…

GÜNLÜK HABER AKIŞI
YAPTIĞIN İŞİ ANLAMAK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
HÜZÜNLÜ ZİYARET
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BAYRAKLI PORTRELER
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İFTARDA BULUŞTULAR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
MUHTARLARA ROZET
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KURTULUŞ SAVAŞI’NIN KALESİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
TOSUN’A ZİYARET
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ŞEHRİN STRATEJİSİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.