Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kılıçdaroğlu IŞİD’ci arıyorsa sağına baksın

Kılıçdaroğlu IŞİD’ci arıyorsa sağına baksın
30 Eylül 2014 - 0:01

Genel

11

 

Başbakan Davutoğlu, “Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum. Eğer IŞİD’ci arıyorsa sağına baksın. 28 Şubat’ta ikna odalarında bu milletin aziz evlatlarını süründüren bir hanım görecek” dedi.

DAVUTOĞLU Samsun’da, yapımı tamamlanan bazı eserlerin toplu açılışı için Kurtuluş Yolu’nda düzenlenen törene katıldı. Törende konuşan,Davutoğlu, 12 yıl içinde tahkim ettikleri milli iradenin gücünü kimseye çiğnetmeyeceklerini belirterek “Bir daha bu milletin arasında, kimse herhangi bir vatandaş topluluğunu iç tehdit olarak tanımlayamayacak. 28 Şubat’ta olduğu gibi bu milletin öz evlatları, üvey evlat muamelesi görmeyecek. Kimse bir daha bu milletin arasında kardeş kavgası çıkaramayacak” dedi.

Davutoğlu, şöyle devam etti: “Şimdi bakınız Kılıçdaroğlu’nun bugün bir gazeteye yansıyan demeçlerine bakınız. CHP zihniyeti 28 Şubat’ı çıkaran zihniyettir. Kendisi de 28 Şubat’ın takipçisi zihniyettir. Ortaöğretimde başörtüsüne özgürlük getirdik diye diyor ki: ‘Bunlar IŞİD’ciler gibi davranıyorlar’ Bunu bize söylüyor. Şimdi buradan Sayın Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum. Yine edebimi koruyarak sayın diyerek. Eğer IŞİD’ci arıyorsa sağına baksın, bir hanımefendi görecek. 28 Şubat’ta ikna odalarında bu milletin aziz evlatlarını süründüren bir hanım görecek. IŞİD zihniyeti oradadır. Gencecik kızlarımızı, onurlarını çiğneterek, İstiklal Harbi’ni bir başörtü için başlatan Sütçü İmam’ın ruhuna ihanet ederek zorla başını açtıranlar, IŞİD zihniyeti onlardır. İster dini kimliği olsun, ister başka ideolojilerle insanlığa bir kıyafeti dayatanlardır IŞİD zihniyeti. IŞİD zihniyeti, ikna odalarını kuranlardır. Bu milletin evlatlarına dedesi bu topraklar için şehit düşmüş, İstiklal Harbi’ni yan yana yapmış olan o aziz insanların çocuklarına, ‘sen başörtülüsün’ diyerek bir başka kapıdan sokup o kapılarda işkence edenler, IŞİD zihniyeti sizsiniz. Sonra Kılıçdaroğlu dönüp sol tarafına baksın. Orada da bir beyefendi milletvekili görecek. Kitap düşmanı bir milletvekili görecek. Meclis’te aziz milletimizin temsil makamı olan Meclis’te Sayın Cumhurbaşkanımıza, 95 ülkenin temsilcisi Ankara’dayken millet iradesine saygısızlık yaparak Sayın Cumhurbaşkanımızın töreni öncesine Meclis Başkanına, Samsun’dan söylüyorum, yani Gazi Mustafa Kemal’in kürsüsüne kitap fırlatan, o kitap düşmanı milletvekili varya, dönsün ona baksın. IŞİD’i orada görecek, bağnazlığı orada görecek, özgürlük düşmanını orada görecek. Hiç başka yerlere bakmasın.” (AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.