Balıkesir Merhaba Gazetesi

KILIÇDAROĞLU ‘REFAHI TABANA YAYACAĞIZ’

KILIÇDAROĞLU ‘REFAHI TABANA YAYACAĞIZ’
09 Mayıs 2015 - 7:41

Genel

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlundan seçmene özel mesaj. Büyükşehir Merhaba ’ya konuşan Genel Başkan Kılıçdaroğlu ‘insanı baştacı yapacağım’ dedi. Refahı tabana yayacağım diyen Kılıçdaroğlu, bu cümleyi unutmayın’ ifadelerini kullandı.Miting alanında vatandaşlara da seslenen Kılıçdaroğlu seçim vaatlerini ve nedenlerini anlattı.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu CHP’li seçmene şöyle seslendi: ‘CHP’ye oy vermeyenlerle birlikte sandığa gidin.’ Vatandaş Hiç kimseye minnet etmeyecek. Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek. İnsan onurunu koruyarak insana değer vereceğiz.

İKİ KAT SOSYAL YARDIM
‘Doğru dürüst kazanamayan esnafımız var.2 Milyon Suriyelimiz var.5 Buçuk Milyar dolar 2 bin Suriyeli için harcadığımız para gitti. Gelinen nokta bu’ dedi. Ben diyorum ki sizden 13 yıl değil 4 yıl yetki istiyorum. Adam gibi yöneteceğim. Herkese saygı duyacağım. Kul hakkı yemeyeceğiz. Kimliği yaşam tarzı ne olursa olsun. Başımın üstünde yeriniz var. Bu vatanın her toprağında ben yoksulum diyen kalmayacak. Her ailenin en az 720 lira geliri olacaktır. 720 liranın altında gelir olmayacak. Ben bunu söyleyince, çıkıp propaganda yapıyorlar. CHP iktidara gelince sosyal yardımları kesecekmişiz. Bırakın kesmeyi sözüm söz en az iki katına çıkaracağız.
PARAYI NERDEN BULACAKSIN? BU SORU BİLE AYIP
Bayramlarda iki maaş ikramiye vereceğiz. Parayı buluruz. Emekliye parayı verecek Ramazan Kurban Bayramını vatandaş huzur içinde bayram yapacak. Parayı nerden bulacaksın sorusu ayıp. Ne veriliyor ki bu soruyu soruyorlar. Emekliye iki maaş ikramiye verince İsviçreye gidilip de parayı yatıracak sanıyorlar. Emekli kazanacak esnaf, toptancı, sanayici kazanacak. Hortumcularda kaybedecek. Derdim bu. Herkes kazansın hortumcular kaybetsin.Asgari Ücreti Bin 500 lira yapacağım deyince koro halinde bağırıyorlar ’Vay efendim nasıl yaparsın bende buradan söylüyorum işçiye bin 500 verince zulüm mü oluyor.8 saat çalışacak tatili olmayacak bunları düşünmek gerekirken onlar zaten rahat diye düşünüyorlar. Refahı tabana yaymak için asgari ücret artacak.
NAYLON TERLİKLE DOLAŞIYORUM
Doğma büyüme CHP’liyim diyen Ayşe Uran, ’eşim emekli kendimde emekliyim yıllardır koşuşturuyoruz ayağımda bir ayakkabı alamadım. Naylon terlikle dolaşıyorum. Görsünler! Ben doğru dürüst bir yaşantı istiyorum.’ dedi.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Dün Durbunbey İlçesi’nin ardından Bigadiç’e geçti.CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, halkı selamladı ve halkla buluşmalarına Sındırgıda devam etti. Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuştu. .Sındırgı’nın halıcılık ve tütün üretiminde önemli bir yeri olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, halının da tütünün de bitirildiğini iddia etti. CHP Sındırgı İlçe Başkanı Orhan Demirçelik, Kılıçdaroğlu’na Atatürk motifi işlenmiş Yağcıbedir halısı hediye etti. CHP Lideri, mitingin ardından Manisa’ya hareket etti.  DURMUŞ ALİ DOĞDU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.