Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kılıçdaroğlu yaralı emniyet müdürünü ziyaret etti

Kılıçdaroğlu yaralı emniyet müdürünü ziyaret etti
14 Ekim 2014 - 0:01

Genel

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker’i etti. Ziyareti sonrasında açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, yeni tezkere önerisiyle ilgili açıklamalarını değerlendirirken, “Sayın Davutoğlu bir gün önce de ‘Acaba bu konuda Kılıçdaroğlu ne düşünüyor?’ diye bana soru sormuştu. Hem bana soru soracaksın, benim ne düşündüğümü öğrenmek isteyeceksin. Sonra da diyeceksin ki; ‘Senin aklına ihtiyacım yok’. O zaman bana o soruyu niye soruyorsun” dedi. Kılıçdaroğlu, Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker’i ziyareti sonrasında açıklamalarda bulundu. Ürker’in eşi ve doktorlarıyla görüştüğünü, “Bingöl’de ve Ankara’da operasyonlar yapıldığı, hastanın solunum cihazına bağlı bulunduğu ancak durumunun iyi olduğu” bilgisinin verildiğini anlatan Kılıçdaroğlu, Ürker’in bir an önce sağlığına kavuşması temennisinde bulundu.

Bir soru üzerine saldırıyı değerlendiren Kılıçdaroğlu, terörün bir insanlık suçu olduğunu, teröre pirim verilmemesi gerektiğini herkesin bilmesinin önem taşıdığını söyledi. Esnaf ziyareti yapan bir kamu görevlisinin öldürülmek istendiğine dikkati çeken Kılıçdaroğlu, bunun akılla mantıkla bağdaşır bir yönü bulunmadığını dile getirdi. Kılıçdaroğlu, terörün, toplumda kendine göre bir hedefi olduğunu, toplumda yılgınlık ve usanç yaratmak isteyebileceğini ama iyi çalışan bir devlet aygıtının buna izin vermeyeceğini, teröristleri bulup cezalandıracağını belirterek, “Bizim şu anda beklediğimiz bu. Bu yapılmadığı takdirde ülkeyi yönetenler teröre pirim vermiş olurlar. Şu anda karşılaştığımız en büyük risklerden birisinin de bu olduğunu unutmamamız gerekiyor” dedi. (AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.