Balıkesir Merhaba Gazetesi

KILIÇ’TAN KÜLTÜREL DESTEK

KILIÇ’TAN KÜLTÜREL DESTEK
22 Mart 2016 - 10:03

Genel

KILIÇ’TAN  KÜLTÜREL DESTEK

Kültürel değerlerin yaşatılmasının önemli olduğunu ifade eden Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç ‘Balya Belediyesi olarak kültürel kıyafetlerimizden oluşan görsel malzemelerimizi armağan ettik’ dedi.

Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç, İzmir Balıkesirliler Kültür ve Dayanışma Derneği açılışına katıldı. Açılışta Başkan Kılıç’a teşekkür eden dernek yetkilileri ‘her zaman kültürel dayanışma içinde olacağız’ dedi.

KARDEŞLİK VE BARIŞ ORTAMI

İzmir’de faaliyete giren, İzmir Balıkesirliler Kültür ve Dayanışma Derneği’ni önceki gün açılışını yaptı. Açılaşa katılan davetlilerin arasında Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç’ta yer aldı. Dernek açılışında Balıkesir yöresine ait oyunlar oynandı. Açılışta konuşma yapan Balya Belediye başkanı Osman Kılıç “Açılışını yaptığımız Balıkesirliler Kültür ve Dayanışma Derneği İzmir’e ve hemşehrilerimize hayırlı olsun. İnsanları din, dil, ırk ve mezheplerine göre ayrıştırmanın hiçbir faydası yok. Bu vatan toprakları üzerinde kardeşçe ve barış ortamında, mutlu, huzurlu bir şekilde yaşamak dileği ile. Bu vatan hepimizin” ifadelerine kullandı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.