Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Kimsenin ayrılmasını istemeyiz’

‘Kimsenin ayrılmasını istemeyiz’
15 Kasım 2014 - 0:09

Genel

Ayvalık’ta ziyaretlerde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba partide yaşanan ‘istfia’ krizini değerlendirdi.

AYVALIK Belediye Başkanı Rahmi Gençer’i makamında ziyaret eden Ağbaba, yaptığı konuşmada, Milletvekili Genel Seçiminin gelecek yıl gerçekleştirileceğini hatırlattı. Bu süreçte partisinin yıpratılmaması gerektiğini vurgulayan Ağbaba, hiç kimseyi istifaya zorlamadıklarını dile getirdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “CHP’nin ilkeleri belli. Yıllardan beri korumuş olduğumuz ilkeler belli. Bu ilkelere uyan, partimizde kalacaktır ama istifa tek taraflı bir müessese. Kimsenin partimizden ayrılmasını istemeyiz” dedi. Partisinden sadece bir milletvekilinin istifa ettiğini anımsatan Ağbaba, sözlerini şöyle sürdürdü:

“CHP’nin ilkeleri belli. Yıllardan beri korumuş olduğumuz ilkeler belli. Bu ilkelere uyan, partimizde kalacaktır ama istifa tek taraflı bir müessese. Kimsenin partimizden ayrılmasını istemeyiz. Partimiz, herkesin kendini özgürce ifade edebildiği, Türkiye’deki diğer siyasi partilerle karşılaştırılmayacak kadar parti içi demokrasinin işlediği bir partidir. Bu anlamda kimseyi istifaya zorlamayız. Kimsenin de istifa etmesini istemeyiz çünkü önümüzde bir seçim süreci var.”

Ağbaba, özellikle bu dönemde Cumhuriyet’e ve laikliğe sahip çıkılması gerektiğini belirtti. Bazı çevrelerin CHP’yi yıpratmaya çalıştığını savunan Ağbaba, “Geçmişte AKP’nin çok büyük mağduriyetini yaşayan bir kesim, maalesef bugün AKP ile iş birliği yapıp tabanımızdan insanları koparmaya çalışıyor. Onların da oyları yüzde 1’in altında” ifadesini kullandı. Ziyaretinde Ağbaba’ya, CHP Balıkesir Milletvekilleri Ayşe Nedret Akova ve Namık Havutça, Bursa Milletvekili Sena Kaleli ile bazı partililer eşlik etti. (AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.