Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kırsal ekonominin can damarı kooperatifler

Kırsal ekonominin can damarı kooperatifler
29 Aralık 2014 - 0:09

Genel

Dünya Kooperatifçilik Haftası’nda HAYKOOP üyesi kooperatif üyelerine seminer verildi. HAYKOOP Başkanı Faruk Özen, “Kooperatifler kırsalda ekonomisinin can damarıdır” dedi.

Balıkesir Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAYKOOP) üyesi İvrindi ve Balya ilçelerindeki Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerinin yöneticileri ve üyelerine seminer verildi. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik haftası dolayısı ile hazırlanan program çerçevesinde kooperatifçiler bilgilendirildi. İvrindi ve Balya köylerinde faaliyet gösteren kooperatiflerden 100 kişinin katıldığı seminer, belediye toplantı salonunda yapıldı.

Eğitim çalışmasının açılışında Haykoop Başkanı Faruk Özen bir konuşma yaptı. Faruk Özen; kooperatifçiliğin kırsal bölgelerin ekonomisinin can damarı olduğunu belirtti. Özen, “Kooperatifçilik, kırsal ekonominin can damarıdır. Kooperatifler doğru yönetildiği takdirde çiftçilik ve hayvancılık yapan vatandaşlarımıza velinimettir. Bu sebeple görevimizin önemi ortadadır. Doğru bildiğimizi zannedip gözümüzden kaçırdığımız bir takım yanlışları bu tür eğitim seminerlerinde onarmak gerekir. Kooperatifçiliği ilgisizlik ve bilgisizlik batırır. Batıran değil yükselten kişiler olmalıyız” dedi. Haykoop Başkanı Faruk Özen, düzenlediği seminer ile verdiği destek sebebiyle  İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne teşekkür etti. HABER: KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.