Balıkesir Merhaba Gazetesi

KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİNDE SINAVA ÇALIŞTILAR

KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİNDE SINAVA ÇALIŞTILAR
02 Nisan 2015 - 0:55

Genel

Kütüphane Haftası dünde bir dizi etkinlikle devam etti.51’ncisi düzenlenen Kütüphane Haftasında geçen yıllarda olduğu gibi yine Valilik Hizmet giriş Binası önünde ‘Kitap Okuma’ etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikte, öğrencilerin kitap okumaktan çok Bilgisayar sınavına hazırlık testi çözmesi dikkat çekti.
Balıkesir Mehteran Tanıtma Geliştirme Kültür ve Yaşatma Derneği Mehteran Takımı gösterisi ile başlayan okuma etkinliğini vatandaşlar ilgiyle takip etti ve cep telefonları ile fotoğraflar çekti.

Yoldan geçen vatandaşların Burada ne var neyi kutluyoruz demeleri Okuma Etkinliğinden habersiz olan vatandaşları şaşırttı. İlgiyle takip edilen programda kitap dağıtımı da gerçekleşti. İl Kültür Müdürü Mustafa Çaltı’nın kısa bir konuşma yaptığı etkinlikte Müdür Çaltı ’Bu yıl 51’nci yılını kutladığımız Kütüphane Haftasında, kitap Okuma etkinliğini eş zamanlı olarak okullarımız ve ilçelerimizle birlikte gerçekleştiriyoruz. Buradaki amaç ülkemizdeki kitap okuma alışkanlığını yüksek. Okuma konusunda gelişmiş ülkelere göre geride. Bunu yükseltebilmek amacıyla bizde ilçelerimiz ve okullarımız özellikle yatılı okullarımızla birlikte bu okuma etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Kültürlü insanlar kavga etmezler. Çocuklarımızın eline silah yerine kitap vermeyi amaçlıyor. Kavgalar olmasın istiyoruz. Kitap okuyan bir toplumda barış, huzur olur. Amaçta budur’ dedi. SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.