Balıkesir Merhaba Gazetesi

KİTAP SAYFALARINDA YOLCULUK

KİTAP SAYFALARINDA YOLCULUK
28 Mart 2016 - 0:04

Genel

KİTAP SAYFALARINDA YOLCULUK

Bugün başlayan Kütüphaneler Haftası için miniklerden mesaj var. Kitap okumanın yararlarını saymakla bitiremeyen tatlı yazarlar kendi minik öykülerini yazdılar.

Sabiha Gökçen Anaokulu öğrencileri Kütüphane Haftası nedeniyle sergi düzenledi. Bu sergideki kitapların en önemli özelliği ise minik yazarlar tarafından yazılmasıydı. Bu tatlı öğrenciler hayal güçlerini kullanarak oluşturdukları öyküleri anlattılar. Kitap okumanın yararlarından bahseden çocuklar, hayal güçlerini konuşturdu.

Suden Atikler : Ben ‘Canım Kardeşim’ diye bir kitap hazırladım. Resimlerini kendim boyadım. Yazılarını yazdım. Hayal gücümü kullanarak hikaye oluşturdum. Bunu yaparken çok eğlendim. Büyüdüğümde ise birbirinden güzel kitaplar yazmak istiyorum. Çünkü kitapları çok seviyorum. Hikayeler ve masallar okuyarak farklı olaylar yaşıyoruz. Gitmediğimiz yerlere gidiyoruz. Kitap bizim konuşmalarımızı da güzelleştiriyor. Kitap okumak çok güzel.

Hira Gökçen : Ben kitapları çok seviyorum. Şimdiden kendi kütüphanemi oluşturmaya başladım. Kitapların dünyasında geziniyorum. Farklı olayların içinde oluyorum. Masal kahramanlarını tanıyorum. Kitaplar bizi mutlu eder. Düzgün ve doğru konuşmamızı sağlar. Bu yüzden de kitap okumak çok önemlidir.

Ece Ecrin Atay : Ben kitap okumayı çok seviyorum. Kitapların içindeki öyküleri yaşıyorum. Bunlar çok güzel. Birbirinden güzel maceralara atılıyoruz. Her seferinde hayal dünyamızı geliştiriyoruz. Hikayelerdeki kahramanları hayal edip onların yerine kendimizi koyuyoruz. Ben bu kitaplar içerisinde en çok resimli olanlarını seviyorum.

Kuzey Manyaslıoğlu : Ben kitapları çok seviyorum. Okulumuzdaki etkinlik için bende kendi kitabımı yazdım. Benim kitabımın adı ‘Mutlu Yuvamız’. Mutlu ailemizi ve beni anlatan bir kitap hazırladım. Resimlerini de ben yaptım. Okulumu, öğretmenlerimi ve ailemi çok seviyorum. Kitap okumamayı da çok seviyorum. Büyüdüğüm zaman kendi kitaplarımı yazmak istiyorum. Herkese kitap okumasını tavsiye ederim.

Ela Aslan : Kitaplar en güzel hazineler. İçindeki hikayelerle bizi bambaşka dünyalara götürüyorlar. Güzel konuşmamızı ve doğru kararlar almamızı sağlıyorlar. Kitapların dünyasında olmayı çok seviyorum. Kitap okurken çok mutlu oluyorum. Bende Kütüphaneler Haftası nedeniyle bir kitap yazdım. Benim yazdığım kitabın adı ‘Ateş ve Rüzgar’. Tüç arkadaşlarıma kitap okumalarını öneririm.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.