Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kızılay dün yine  yardıma devam etti

Kızılay dün yine  yardıma devam etti
02 Ocak 2015 - 0:13

Genel

Kötü hava koşulları sebebiyle Balıkesir-Manisa arasında yolda kalanlara kumanya yardımı yapıldı. Yardım dün akşam yol açıldıktan sonra da devam etti.

Balıkesir-Manisa yolunun akşam saatlerinde trafiğe açılmasıyla trafik yoğunluğu giderilmeye başlandı. Yolda kalan araçlara ve hareket halindeki araçlara Türk Kızılayı Balıkesir Şubesi kumanya dağıttı.

Geçtiğimiz gün başlayan kar yağışı sebebiyle kapanan yolda mahsur kalan araçlara ulaşan Türk Kızılayı Balıkesir Şubesi ekibi, yolun açılmasına rağmen sürücülere yardım etmeye devam etti. Araçlardaki vatandaşlara su, bisküvi, süt, bebek bezi, reçel, kek ve ekmekten oluşan kumanyalar dağıtan Kızılay ekibi, çalışmalarına dün akşam saatlerinde de devam etti.

BEBEKLERE SÜT HASTALARA İNSÜLİN

Yardım çalışmalarına bizzat katılan Kızılay Şube Başkanı Av. Hüseyin Gündoğan, Kızılay olarak zorda olan vatandaşların yardımına nerede olsa koştuklarını söyledi. Çalışmalar ile ilgili bilgi veren Gündoğan,    Balıkesir Çanakçı rampalarında yolda kalan vatandaşlara yırdım ettikleri sırada Gelenbe yakınlarında da  yolun kapandığını duyunca yarıma koştuklarını söyledi. Gündoğdu, “Burada yüzlerce vatandaşın mahsur kaldığını duyduk ve hemen oraya gitme kararı aldık zorluklarla da olsa olay yerine ulaştık.  öncelikle  Bebeklere Süt,  hastalara  İnsülün  dağıttık. Bunun yanı sıra  vatandaşlarımıza kumanya ve battaniye  dağıttık” dedi. Yadımlar için teşekkür eden vatandaşlar, yeni yıla kapanan yolda girmek istemediklerini belirtti.Mahsur kalanların arasında yabancı uyruklu vatandaşlar da vardı; bunlardan biri olan Rus vatandaşı Anna, “Yılbaşı tatili için Bodrum’a gidiyordum; yolda mahsur kaldık. Yeni yılı burada  karşılamak hiç hoş olmayacak” diyen Anna, yaşadığı zor anları bol bol fotoğrafladı ve görüntü aldı.

HABER: FATMA KARA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.