Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kızılay’dan kurban çağrısı

Kızılay’dan kurban çağrısı
23 Eylül 2014 - 0:08

Genel

“Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün”

Türk Kızılayı Balıkesir Şubesi Başkanı Hüseyin Gündoğan, yaklaşan kurban bayramı dolayısı ile bir çağrıda bulunarak; Balıkesirlileri, vekaletle kurban kesme kampanyasına katılmaya davet etti.

03

 

Her kurban bayramında olduğu gibi; bu yıl da vekaleten kurban kesme kampanyası düzenleyen Türk Kızılayı, Balıkesirlileri kampanyaya katılmaya çağırdı. Türk Kızılayı Balıkesir Şubesi Başkanı Hüseyin Gündoğan, Kızılay’ın bu yıl ki kampanyasının ise; “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” olarak belirlendiğini duyurdu.

Gündoğan, “Varlığının temeli insan onurunun korunmasına dayanan Türk Kızılayı, tam 146 yıldır dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin ulusal ve uluslararası alanda ihtiyaç sahibi insanlara merhamet elini uzatıyor, düzenlediği kampanyalarla mazlumların yanında yer alıyor. Hayırseverlerin bağışları ile elde edilen etleri, ülkemizin tamamında ve dünyanın farklı bölgelerindeki binlerce ihtiyaç sahibine ulaştıracağız. Mazlum insanların sofralarına ulaştıracağımız kurban etleri ile evlerine, gönüllerine mutluluk vermenin, paylaşmanın ve paylaştırmanın huzurunu yaşayacağız” diyerek çalışmayı özetledi.

Bu yıl ki sloganı; “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” diye belirlendiğini duyuran, Türk Kızılayı Şube Başkanı Hüseyin Gündoğan,  vekaletle kurban kesimi kampanyasında dini vecibelerini yerine getirmek isteyen hayırseverlerin kurbanlarının, İslami kurallara uygun olarak kesilerek elde edilen etlerin, vekalet sahiplerin adına gerçek ihtiyaç sahiplerine sağlık kurallarına uygun olarak ve insan onurunu zedelemeden dağıtılacağını” bildirdi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.