Balıkesir Merhaba Gazetesi

KKTC Cumhurbaşkanı’na Londra’da saldırı

KKTC Cumhurbaşkanı’na Londra’da saldırı
29 Mart 2023 - 23:05

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a Londra’da saldırı girişimi

 

KKTC Cumhurbaşkanı’na Londra’da saldırı girişimi  oldu. İngiltere’nin başkenti Londra’da saldırı yaşadı. Tatar Bir üniversitede öğrencilere konferans vermeye gitti. Tatar. “Rumlar ortalığı karıştırdı. Konferansa kimse katılmasın diye idareye baskı oldu. “dedi. Bununla birlikte Geldiğimde Yunan bayrakları ile dolu birkaç yüz kişi avazları çıktığı kadar bağırdı.Dedi ki: ‘Türkler Kıbrıs’tan dışarı, Kıbrıs Rum’dur, Tatar’a ölüm’ sloganları attı.

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kings College Londra Üniversitesi’nde konferans vermeye giderken saldırı girişimine uğradığını anlattı. Katıldığı bir canlı yayında konuya ilişkin açıklama yapan Tatar, bazı kişilerin Yunan bayraklarıyla konvoyuna saldırdığını söyledi. KKTC Cumhurbaşkanı’na Londra’da saldırı girişimi haberlere yansıdı.

 

“KIBRIS RUM’DUR, TATAR’A ÖLÜM” SLOGANLARI ATTILAR”

Ersin Tatar saldırıya ilişkin konuştu: “Rumlar ortalığı karıştırdı. Kimse konferansa katılmasın istendi.  İdareye baskı yaptı. Geldiğimde Yunan bayrakları ile dolu birkaç yüz kişi avazları çıktığı kadar ‘Türkler Kıbrıs’tan dışarı, Kıbrıs Rum’dur, Tatar’a ölüm’ sloganları attılar” dedi.

 

“TAM BİR REZALET”

Sözlerini sürdüren Tatar, şunları kaydetti: “Tam bir rezalet. Kıbrıs’ta bunlarla nasıl barış sağlayacağız. Hep kuşkularımız vardı. Bir kez daha gördük. Ayrıca Bir Cumhurbaşkanı’nın bir üniversitede konferans vermesinden daha normal ne olabilir? Dahası Bunu bile hazmedemediler. Yani Gerçekten çok çirkin.”

 

Tatar’dan ilk açıklama
Tatar yaşananlara ilişkin  açıklama yaptı, bununla birlikte Dahası  “Rumlar ortalığı karıştırdı. İdareye baskı yaptı.Beraberinde ‘Kıbrıs Rum’dur Tatar’a ölüm sloganları attı, kısacası önümüzü kesti.” dedi

 

Son Dakika Gelişmeleri İçin Tıkla 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.