Notice: Trying to get property 'display_name' of non-object in /home/merhaba/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/generators/schema/article.php on line 52

Balıkesir Merhaba Gazetesi

KOCA YÜREKLİ DELİLER

KOCA YÜREKLİ DELİLER
24 Aralık 2014 - 0:06

Genel

Geçtiğimiz hafta 5.si düzenlenen ve bu kez Karşıyaka Belediyesinin organizasyonunda yapılan “Ege ve Kıyı Ege Tiyatrolar Birliği”nin buluşmasına bende güzel memleketimi temsilen Balıkesir Sanat Merkezi BSM Oyuncuları adına katıldım.Bu birliğinin başında aynı zamanda Menemen Belediye Tiyatrosu’nun Genel Sanat Yönetmenliğini de yapan Metin Güler adında deli bir adam var.

Bu adam hiç işi gücü yok birgün oturmuş ben bu Ege Bölgesine kıyısı olan bütün tiyatroları yani egosu tavan yapmış bütün delileri bir çatı altında toplayacağım ve bir birlik kuracağım demiş.Yetmemiş bu birlikle birlikte tiyatronun gücünü tüm bölgelere duyuracağım,dostluğu,kardeşliği,paylaşımı bu birlikle anlatacağım demiş.Sloganı da bulmuş hemen “Birlikteysek Güçlüyüz”.

Beni de davet etti. Bende memleketimin delisi olarak seve seve davetini kabul ettim.Yaklaşık 30 tiyatro ekibi ile bu birlik ilk defa yine İzmir’de İzmir Kültür Sanat Merkezi’nde ilk toplantısını yaptı.İlk toplantıya Muğladan,Fethiyeden,Denizliden, Manisadan,Balıkesirden,Edirneden,Çanakkaleden ve daha şuan aklıma gelmeyen birçok yerden katılım oldu.Deliler buluştu,paylaştı ve ilk adım atıldı.Daha sonra ikici buluşma Fethiye’de Fethiye Belediyesi tarafından gerçekleştirildi. 3.sü Milas Belediyesinin katkıları ile Milasta oldu.4.Buluşma Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Pamukkalede yapıldı.Ve son olarak 5.si Karşıyaka Belediyesinin organizasyonu ile Karşıyakadaydı.Biz sanatla dolu,tiyatro ile dolu harika 2 gün geçirdik.

İlk gün belediye başkanımız bizi misafir etti.Kendileri ile güzel sohbetler gerçekleştirdik.Sonra tesadüf o ki yine belediyenin organize ettiği Dünya Karşıyakalılar gününe denk gelmişiz akşam hep birlikte Karşıyakalı dostlarımızla Dünya Karşıyakalılar Gününü marşlarla türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile havayi fişek gösterileri eşliğinde binlerce dostumuzla birlikte Karşıyaka sahilinde kutladık. Meydan da tek bir parti bayrağı olmaması harikaydı.Sonrasın da atölye çalışmaları Karşıyaka Belediye Tiyatrosunun muhteşem oyunları ve uzun süren toplantılarla iki günü bitirdik.

6.Buluşmamızı nerede yapalım kim misafir edecek sorusu birlik üyelerine yöneltilince ben bir Balıkesirli olarak ilk dört buluşmada olduğu gibi yine boynum bükük sessizce sandalyenin arkasına gizlendim.

Kendi yaptığı sanat sokağı etkinliğinde bile görmezden geldiği şehrindeki tiyatroyu ve yapanları hiçe sayan,kent tiyatrosu oluştururken bile danışma gereği duymayan herşeyi en iyi ben bilirim mantığı ile hareket eden,kendi şehrinin tiyatrosunu sahiplenmeyen bir belediyenin dostlarının tiyatrolarını sahiplenmesini ve burada ağırlamasını beklemek tabiki hayalcilik olurdu. Neyse yine deli bir adam çıktıda ben Edirnede bu işi organize ederim dedi kurtuldum.

Evet bir dahaki toplantımız mayıs ayında Edirnede yine delilerle ama bir o kadar koca yürekli insanlar ordusu ile Edirnede çoşku ile yapılacak.Teşekkürler koca yürekli deliler…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.