Balıkesir Merhaba Gazetesi

KONU: CUMHURBAŞKANLIĞI

KONU: CUMHURBAŞKANLIĞI
158
23 Nisan 2018 - 8:05

Erken seçim kararı sonrasında, muhalefet kanadındaki ittifak trafiği hız kazandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. İki lider olası ittifak ve cumhurbaşkanlığı adaylarını ele aldı. CHP Sözücüsü Tezcan görüşmeye ilişkin, “Planlı bir görüşme değildi, ne kadar sürdü bilmiyorum.” diye konuştu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener arasında da bir görüşme gerçekleşti. İki lider olası ittifak ve cumhurbaşkanlığı adaylarını ele aldı Habertürk’ten Ömer Topsakal’ın edindiği bilgilere göre, Kılıçdaroğlu ve Akşener İstanbul’da biraraya geldi. Kamuoyuna duyurulmayan görüşmede, ittifak formülleri ve cumhurbaşkanı adayları ele alındı. Edinilen bilgilere göre, Kılıçdaroğlu ve Akşener, İyi Parti’nin seçime girmemesi halinde atılacak adımları da değerlendirdi. Bugün de CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ile Grup Başkanvekili Özgür Özel, İyi Parti Genel Merkezi’ni ziyaret edecek. Akşener ve kurmayları ile görülecek.

TEZCAN: PLANLI BİR GÖRÜŞME DEĞİLDİ

CNN Türk’te katıldığı programda Akşener ile Kılıçdaroğlu arasındaki görüşmeye ilişkin soruyu yanıtlayan CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, “Planlı bir görüşme değildi. Kamuoyuna o yüzden duyurulmadı. Akşener ile Kılıçdaroğlu’nun aynı anda İstanbul’da olması sonucu gerçekleşmiş bir görüşmeydi. Ne kadar sürdüğünü bilmiyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.