Balıkesir Merhaba Gazetesi

Koray Aydın “İYİ Parti Tesadüfi Bir Parti Değil”

Koray Aydın “İYİ Parti Tesadüfi Bir Parti Değil”
21 Mart 2022 - 16:42

Koray Aydın “İYİ Parti Tesadüfi Bir Parti Değil”

 

İyi Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, İl Başkanlığının Balıkesir’de gerçekleştirdiği Genişletilmiş İstişare Toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan İl Başkanı Özlem Ural, “Türk Siyasi tarihinin içine düşürüldüğü girdabın eseri olarak bilinen bütün teamüllerin hallaç pamuğuna çevrildiği bir dönemden geçerken, İYİ Parti birçok yeniliğin öncüsü olmuştur” dedi.

 

“Elini Taşın Altına Koyma Kararlılığı”

 

Geçtiğimiz hafta Cuma günü gerçekleşen toplantıda konuşan Koray Aydın, İyi Parti’nin 4 yılını doldurduğunu belirtti. Ayrıca, Partinin tesadüfen kurulmadığını ifade ederek, “İYİ Parti, tesadüfen bir araya gelen insanların oluşturduğu bir parti değildir. Vatanını, ülkesini seven, elini taşın altına koyma kararlılığını gösteren insanların kurduğu partinin adıdır İYİ Parti” dedi.

 

Ülke Yönetimini Ele Almış Olanlar Türkiye’ye Öyle Yıllar Yaşattılar Ki!

 

İktidarı Eleştiren Aydın, “2017 yılında, tek adam düzeninin adımının atılarak tek bir kişinin bütün gücü ve kuvveti eline almasıyla hemen hemen toplumun bütün kesimleri sindirilmiş, kimsenin derdini anlatamadığı ve konuşamadığı, kimsenin hak aramaya bile cesaret edemediği adeta dilsizleştirilen bir toplum yapısı ile karşı karşıya kaldık. Kısacası toplum tek adam düzenini inşa edilen kişi tarafından esir alındı” dedi.

 

 

Bu İşlere Bulaşmayın Diyenler Oldu

 

Partinin kuruluş sürecinde yaşananlara gönderme yapan Aydın, “Dört yılı geride bıraktık ve Cumhuriyet tarihinde hiçbir partinin başına gelmeyenleri de birlikte yaşadık. Partimizin kuruluşunda yer alan arkadaşlarımız yaşananları asla unutmasın. Tehdit edildiniz, korkutuldunuz, çevrenizden, akrabalarınızdan, dostlarınızdan ve yakınlarınızdan  ‘bu işlere bulaşmayın’ diyenler oldu. 25 Ekim 2017, genel merkez binamızın bile bitmediği bir dönemde, hızlı bir şekilde teşkilatlanmamız yapıldı, unutmayın! Kurulduk, üyelerimizi kaydettik, Yargıtay onaylarını aldık ve varlığımızı hukuken tescilleyerek Aralık ve Ocak aylarında ilçe kongrelerimizi yaptık. Arada sadece Kasım ayı var. Ocak ayının sonu, Şubat ayı ve Mart ayının yarına kadar da il kongrelerimizi tamamladık” dedi.

 

Aydın çarpıcı açıklamalarını şöyle sürdürdü;

 

Bizler partinin kuruluşundan bu yana bu partiyi dağıtmak için atılan her adımı yerle bir ederek bu günlere geldik. Bu ülkeyi yöneten insanın kendine seçtiği silah ise korku… İnsanları korkutarak, yıldırarak, tehdit ederek, insanları kokutamazsa çevrelerine korku salarak geri adım attırmaya çalışan iktidara karşı bizim hareketimiz aynı zamanda bir direniş destanı yazmıştır.

 

Acemilik Değil “Yenilik” Vurgusu

 

İl Başkanı Özlem Ural’da İyi Partide yaşanan ve cesaret ile gerçekleştirilen yeniliklere vurgu yaparak, “Cesaretin ve yeniliklerin öncüsü olan partimizin yaptıklarını, acemilikle suçlanması yerine, yapılan yeniliklerin anlamaya ve anlatmaya çalışılması, bu milletin tüm fertlerinin, Yüce Türk Milletine karşı olan bir sorumluluğudur” dedi.

 

Hatırlansın Diye Söylüyorum, Tarihe Not Düşülecek Günler Olduğu İçin…

 

Yerel seçimlerin yaşandığı o sıcak günlerde pabucun pahalı olduğunu gören tek adam çıkıp da Genel Başkanımıza, ‘seni hapse atacağım’ demedi mi? Dünyada bunun bir benzeri yaşanmış mı? Demokratik hangi ülkede, o ülkeyi yöneten kişi, bir partinin liderini açıkça tehdit edebilecek gücü ve kudreti kendisinde bulabilir? Bu kişi bunu nasıl yapabiliyor çünkü daha önce denedi de ondan. Daha önce bir partinin genel başkanı olan zat, kulağından çekildi ve İç İşleri Bakanlığı’nın koltuğuna oturtulmadı mı? Yine başka bir partinin genel başkanını onun yanına yardımcı olarak yancı yapılmadı mı?

Meral Hanım’ın, Manisa’daki mitinge hazırladığı valiz ile çıkıp, Recep Tayip Erdoğan’a,  Türk Milleti adına, ‘Ben senden korkmuyorum. Elinden geleni ardına koyma’ ‘Yeter Artık!’ dediği gün de tarihe geçecektir. Unutmamamız gereken günler yaşadık ve yaşıyoruz… O korku tünelini yerle bir ettiğimiz günleri, cesaretin, dik durmanın ve kararlılığın neleri değiştirebildiğini cümle aleme gösterdiğimiz günler. Bu partinin siyasi tarihinde önemli günler olarak anılacaktır.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.