GündemSiyasetTürkiye Gündemi

Koray Aydın’dan Veda Mesajı Paylaşımı

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, partinin kuruluş amacından saptığını ve iç sorunlar nedeniyle enerjisini kaybettiğini belirterek istifa ettiğini duyurdu

Koray Aydın’dan Veda Mesajı Paylaşımı

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, partinin kuruluş amacından saptığını ve iç sorunlar nedeniyle enerjisini kaybettiğini belirterek istifa ettiğini duyurdu

Iyi Partili Koray Aydindan Sok Istifa Karari 1

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla partisinden istifa ettiğini duyurdu. Aydın, açıklamasında İYİ Parti’nin kuruluş sürecini ve karşılaştıkları zorlukları anlatarak, parti içindeki huzursuzluklar ve yanlış stratejiler nedeniyle ayrılma kararı aldığını belirtti. İşte açıklamasından bazı önemli noktalar:

Koray Aydindan Veda Mesaji Paylasimi

İstifa Sebepleri ve Eleştiriler

Kuruluş Amacı ve Heyecanı: Aydın, İYİ Parti’nin büyük umut ve heyecanlarla kurulduğunu, ancak son iki yılda bu heyecanın kaybolduğunu belirtti. Parti, iç çekişmeler ve yanlış stratejiler nedeniyle enerjisini kaybetti.

Seçim Başarısızlıkları: 2023 genel seçimleri ve 2024 yerel seçimlerinde partinin başarısız olduğunu vurgulayan Aydın, bu süreçte yapılan hataların ve yanlış stratejilerin partiyi gerilettiğini ifade etti. Özellikle Altılı Masa sürecinde yetkili kurulların tam desteği olmasına rağmen hatalı bir strateji izlendiğini belirtti.

Parti İçi Sorunlar: Aydın, parti içinde yaşanan huzursuzlukların arttığını ve yapılan uyarıların dikkate alınmadığını söyledi. Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı ile yaptığı Saray görüşmesinin parti içi huzursuzlukları daha da derinleştirdiğini ifade etti.

İstifalar ve İhraçlar: Son kurultayın ardından beklenen toparlanma yerine istifa ve ihraç talepleriyle karşılaştıklarını belirtti. Parti yönetiminin, uyarı ve önerilerini dikkate almadığını ve bu süreçte kendilerine ihtiyaç kalmadığını düşündüğünü söyledi.

Koray Aydindan Veda Mesaji Paylasimi 1

Gelecek Planları

Aydın, parti içi sorunları basına ve kamuoyuna taşımamaya özen gösterdiklerini, ancak artık İYİ Parti’de varlıklarına ve önerilerine ihtiyaç duyulmadığını üzülerek kabul ettiğini belirtti. İstifa kararını partinin kurucu felsefesinden sapması ve parti içindeki huzursuzluklar nedeniyle aldığını ifade eden Aydın, siyasi mücadelesine bağımsız milletvekili olarak devam edeceğini açıkladı.

Aydın, açıklamasının sonunda İYİ Parti’nin mevcut Genel Başkanı ve yönetimine başarılar diledi ve tüm dava arkadaşlarına teşekkür etti. Haklarını helal ettiğini ve onlardan da helallik istediğini belirterek açıklamasını sonlandırdı.

Koray Aydın İyi Parti’den İstifa Etti

Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu