Balıkesir Merhaba Gazetesi

Körfez Belediyeler Birliği Yenilenerek İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Körfez Belediyeler Birliği Yenilenerek İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
19 Aralık 2020 - 12:15

Körfez Belediyeler Birliği Yenilenerek İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Körfez Belediyeler Birliği, Balıkesir’deki 21 belediye ile güçlerini birleştirerek yeni bir oluşuma imza attı. Yeni tüzükle ismini “İda Madra Jeoparkı Turizim Altyapı Hizmeti Belediyeler Birliği” olarak değiştiren birlik yeni oluşumda ilk olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi.

İSMİ DEĞİŞTİ

Merkezi Burhaniye’de olan ve Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in başkanlığını yaptığı Körfez Belediyeler Birliği Balıkesir’deki 21 Belediyenin de Birliğe katılmasıyla güçlenerek, faaliyetlerini sürdürmeye başladı. Yeni tüzükle ismini “İda Madra Jeoparkı Turizim Altyapı Hizmeti Belediyeler Birliği” olarak değiştiren birlik yeni oluşumda ilk olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi.

21 BELEDİYE KATILDI

Burhaniye Belediyesinin ev sahipliğinde Burhaniye Ahmet Akın Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de dahil olmak üzere 21 belediye katıldı. Körfez Belediyeler Birliği olarak son toplantıya başkanlık eden Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in önerisi ile yeni birliğin başkanlığına Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz oy birliği ile seçildi. Gizli yapılan oylamada Yücel Yılmaz birlik başkanı olduktan sonra ilk meclis oturumunu yönetti.

YENİ TÜZÜK OYLANDI

Yeni tüzüğün oylanmasıyla birlikte yapılan görüşmelerde meclis başkanvekilleri, meclis katipleri encümen ve komisyon üye seçimleri de gizli oylama ile yapıldı.
Yapılan seçimler neticesinde Birlik şeması şu şekilde oluştu;
Birlik Başkanlığına Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz seçilirken, 1. Başkanvekilliğine Edremit Belediye Başkanı Hasan Selman Arslan 2. Başkanvekilliğine ise Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul seçildi.

ENCÜMEN ÜYELERİ VE PLAN BÜTÇE KOMİSYONU BELİRLENDİ

Manyas Belediye Meclis Üyesi Zerrin Tok ve İvrindi Belediye Meclis Üyesi Metin Sağdıç’ın meclis katipliği seçildiği birlikte Encümen üyeleri ise Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin seçildi.
Birliğin Plan Bütçe Komisyonuna ise Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, Gömeç Belediye Başkanı M. İrem Himam, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Erdek Belediye Başkan Vekili Hasan Yapakçı Denetim Komisyonu üyeliklerine ise Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga ve Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy seçildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.