Balıkesir Merhaba Gazetesi

KÖY YOLLARI TAMAMEN AÇILDI

KÖY YOLLARI TAMAMEN AÇILDI
05 Ocak 2015 - 0:08

Genel

Kardan kapanan köy yollarında çalışmalar tamamlandı. Kapanan 546 köyün yolu açıldı, fakat kar yağışı yeniden geliyor. Ekipler, göreve devam edecek.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı ekiplerin karla mücadele kapsamında devam eden çalışmalarında 546 köy yolu tamamen ulaşıma açıldı.

Balıkesir merkez ve ilçelerinde 31 Aralık 2014 tarihinde başlayan kar yağışı sebebiyle merkez ve kırsal mahallelerde büyük sıkıntılar yaşanmış, yollar kapanmış, elektrikler kesilmişti.

Yaşanan olumsuzlukların başında gelen ulaşım sıkıntısı dün akşam saatleri itibariyle tamamen ortadan kalktığı bildirildi. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, dün saat 16.00 itibariyle  546 köy yolunun ulaşıma açık olduğu, çalışmalar sırasında bu köy yollarının yarısına yakının kısa süre sonra tekrar kapandığı ve akabinde ekiplerin yoğun çalışması sonucu yeniden açıldığı açıklandı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, ilgili diğer birimlerle birlikte 5 Ocak Pazartesi gününden itibaren beklenen ikinci dalga kar yağışıyla ilgili olarak tüm ekip ve ekipmanların hazır bir şekilde bekletildiğini, teyakkuz halinin devam ettiğini bildirdi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.