GündemSiyaset

Köybaşı “Yurttaş Geçim Derdinde Onlarsa Yediklerini Paylaşıyor!”

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, Sındırgı önceki dönem belediye başkanı Ekrem Yavaş’ın sosyal medya paylaşımın tepki gösterdi.

Köybaşı “Yurttaş Geçim Derdinde Onlarsa Yediklerini Paylaşıyor!”

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, Sındırgı önceki dönem belediye başkanı Ekrem Yavaş’ın sosyal medya paylaşımın tepki gösterdi.

Geçtiğimiz bayram haftasında tatil dönüşü yoğunluğa dikkat çekerek ironi yaptığını belirtip “Çekilin aç Türkler tatilden dönüyor” paylaşımı yapmış ardından tepkiler nedeniyle paylaşımını silmişti.

“Yediklerini Paylaşıyorlar, Tatilcilere Aç Türk Yakıştırması Yapıyorlar”
CHP İl Başkanı Erden Köybaşı “Siz 22 yıldır memleketi yediniz, yine de doymadınız, birde yurttaşlarımızla alay ediyorsunuz.” Sözleriyle Yavaş’ın paylaşımına bu sözlerle tepki gösterdi. Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, yurttaşlar hayat pahalılığı ile mücadele ederken iktidar mensupları tatilde yediklerini paylaşıyor. Üstelik, AKP’li Ekrem Yavaş’ın tatilden dönenlere “Aç Türkler” yakıştırması hoş değil” dedi.

Koybasi Yurttas Gecim Derdinde Onlarsa Yediklerini Paylasiyor

Artan Zamlarla Hayat Pahalılığı Gündemde
Başkan Köybaşı,: “Son bir yılda dana eti fiyatındaki artış oranı yüzde 83.4’e ulaştı. Bir yılda yüzde 113 zam gelen benzin fiyatları ile Avrupa birincisi olduk. Hazine, nakit açığını kapatmak için borçlanma yoluna gitti. Yurttaşlarımız bayram alış verişi yapamadı. Emeklimiz torunlarına bayram harçlığı veremedi. Yani yurttaşlarımız bu bayramda da aç kaldı. Anladık siz tatilde çok yemiş, doymuşsunuz. Mensubu olduğunu iktidar yurttaşlarımızı yokluğa, yoksunluğa muhtaç etti. Bundan zerre utanmak yerine Maldivler de tatil, Monoko’da yediği karides fotoğrafı paylaşan iktidar mensubu milletvekillerinin yanına bir de ‘aç Türkler’ diyerek yurttaşlarımızı aşağılayan bir AKP’li eski belediye başkanı eklendi.

“Hezimeti Hazmedemediler”
Yerel seçimde uğradıkları hezimeti hazmedemeyenler yurttaşlarımıza alay ediyorlar. İlk genel seçimde gereken yanıtı çok ağır alacaklar. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında tek bir çocuk yatağa aç girmeyecek. Halkçı belediyeciliği hayata geçirerek, yurttaşlarımızın sofrasına aş, yanına yoldaş olacağız. Ama 22 yıldır doymayanlar da bu yoksulluğun faturasını sandıkta ödeyecektir.”

Ahmet Akın, Göreve Geldikten Sonra İlk Nikahını Kıydı

Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu