Balıkesir Merhaba Gazetesi

Koyunları Çaldılar Sonra Sattılar Şimdi Koyunlar Gerçek Sahibinde!

Koyunları Çaldılar Sonra Sattılar Şimdi Koyunlar Gerçek Sahibinde!
02 Eylül 2022 - 14:12

Koyunları Çaldılar Sonra Sattılar Şimdi Koyunlar Gerçek Sahibinde!

 

Balıkesir’in Bigadiç İlçesinde Ş.D. isimli şahıs Bigadiç İlçesi Esenli Mahallesi arazisinde 400 adet koyununu otlatırken bu koyunlardan 37 adedinin çalındığını Bigadiç İlçe Jandarma Komutanlığına bildirdi. JASAT konuyu açıklığa kavuşturdu. Yaptığı detaylı inceleme ile hırsızlara göz açtırmadı.

 

 

Olay yerinde İnceleme Yapıldı

Balıkesir Valiliğinden edinilen bilgiye göre, Ş.D. isimli şahıs çalınan hayvanlarının bulunması ve hırsızlık yapan şahıs/şahısların yakalanması amacıyla 31 Ağustos 2022 günü saat:16.00 sıralarında şikâyette bulunmuştu. Yapılan müracaat üzerine Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca görevlendirilen asayiş timleri ve JASAT olay yerinde inceleme yaptı.

Koyunları 30.000 Liraya Satmışlar!

Yapılan detaylı araştırma ve istihbari çalışmalar sonucunda; hayvanları Bigadiç ilçesi Güvemçetmi mahallesinde ikamet eden D.U. isimli şahsın çaldığı aynı gün Balıkesir İl Merkezinde ikamet eden Ö.T. isimli şahsa 30.000 TL karşılığında sattığı öğrenildi. Aynı gün koyunların el değiştirerek tekrar Bandırma ilçesi Çavdır mahallesinde ikamet eden F.T. isimli şahsa satıldığı tespit edildi.

Hayvanlar Sahibine Eksiksiz Verildi

Çalınan küçükbaş hayvanların bulunması amacı ile görevlendirilen JASAT ekibi tarafından, çalınan koyunlar F.T isimli şahsın hayvan ağılında bulundu. Ş.D. isimli şahsa teşhis ettirilerek 37 adet küçükbaş hayvan sahibine eksiksiz olarak teslim edilmiştir.

Şüpheliler Hakkında Adli İşlem Başlatıldı

Adli makamların talimatıyla olayla ilgili olarak D.U. , Ö.T. ve F.T. isimli şüpheliler hakkında yasal işlem başlatıldı. Haber: Kamil Akyürek

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.