Balıkesir Merhaba Gazetesi

Küçük satranççı Elifnaz gururumuz

Küçük satranççı Elifnaz gururumuz
04 Şubat 2015 - 0:01

Genel

7 yaştan sonra 8 yaş kızlarda milli takım havuzuna kalmayı başaran Elifnaz Akat Balıkesir satranç tarihinde ilklere devam ediyor.

Balıkesir’in satrançtaki gururu Elifnaz Akat, 2015 Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası’nda bir kez daha milli takım havuzuna girmeyi başardı.

Hatice Fahriye Eğinlioğlu İlkokulu öğrencisi ve Altıeylül Belediyespor Kulübü Satranç takımı sporcusu, 8 yaşında ki Elifnaz Akat,  24-30 Ocak 2015 tarihlerinde Antalya-Manavgat’ta yapılan 2015 Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası’nda yaptığı 9 maçın 6’sını kazanarak, 6 puanla ilk 10’a girdi. Elifnaz, 22 sporcuyla turnuvaya katılan Balıkesir ilinden milli takım havuzuna giren tek satranç oyuncusu oldu.

Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay da iki yıl üst üste milli takım havuzuna giren Elifnaz’ı kutlayarak, kendisinden daha büyük başarılar beklediğini söyledi.

Başarılı sporcunun hem sınıf öğretmeni hem satranç antrenörü olan Nizamettin Güngör, “Elifnaz 74 sporcu arasında ilk 10’a girip, milli takım havuzunda yer aldı. Çalışmalarımızın karşılığını bir kez daha almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Elifnaz’ın başarısını sürekli kılıp, daha da arttırmak istiyoruz.  Çalışmalarımızda bize destek veren katkıda bulunan Hatice Fahriye Eğinlioğlu İlkokulu ile Altıeylül Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi.

ELİFNAZ’DAN BALIKESİR’E ARMAĞAN

Satranç İl Temsilcisi Naci Erdem,  geçen yıl da aynı başarıyı gösteren Elifnaz’la, antrenörü Nizamettin Güngör’ü ve ailesini kutlarken, “ Elifnaz bu başarısıyla Balıkesir’e, Balıkesir satrancına bir armağan daha vermiş oldu. Şampiyonaya katılan ve Balıkesir’i temsil eden tüm sporcularımızı alkışlıyor, uzun soluklu bir maraton olan satrançta daha da iyi yerlere geleceklerine inanıyoruz” diye konuştu. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.