Balıkesir Merhaba Gazetesi

KÜÇÜK TÜRKİYE İSTEYENLER

KÜÇÜK TÜRKİYE İSTEYENLER
22 Kasım 2014 - 0:10

Genel

Büyük düşünenler, büyük işlerin altına imza atar. Büyük işleri başarmak, büyük sıkıntıları aşarak sağlanır. Büyük idealler, büyümenin işaretidir. Büyük akıl, bulunduğu çevrenin de büyümesine sebep olur. Küçük düşünenlerin, büyük hedefi olmaz. Büyük işleri, küçük akıllarına sığdıramayanlar hep küçülmüşlerdir. Küçük kalan siyasi oluşumlar, eksikliklerini arayarak öz eleştiri yapmasını bilmelidir.

Dünkü yazımla, BÜYÜK TÜRKİYE ve BİTİK TÜRKİYE modellerini anlatmaya çalışmıştım. Kimin büyük Türkiye, kimin bitik Türkiye istediğini de belirtmeme sanırım gerek yok.

Etnik kökene dayalı, ÜSTÜNLÜKÇÜ yapılanmaya kapılan anlayışlardaki keskin ve fanatik düşünceye kapılanlar, sanmasınlar ki, iktidar onlara teslim edilecek. Ve sanmasınlar ki, koltuklara kurulup, despot bir anlayışla bu yüce TÜRK milletine hükmedecekler. Onlar sadece dış odaklar tarafından kullanılacak. Hatta inandıkları yolda çok değerlerini kaybedecekler ve sonunda kullanılıp atılan her eski parça gibi, onlarda ıssız bir köşeye atılacaklar. Büyük kriz yaratıcıları, sürecin sonunda, büyük bunalım ve kargaşa planlayıcıları tarafından ayaklar altına alınacaklar. İKTİDAR, kavga ve kargaşa, planlayıcı odaklar tarafından, yeni kahramanlar türetilerek, kullanabilecekleri yeni KARİKATÜR liderlere verilecek. Sayın dostlar, bu tür liderleri daha önceleri de, dış ülkelerden paketleyerek getirmediler mi? EKMEKÇİ paketleri, eklemeli kasetleri hep beraber görmedik mi?
Tek uluslu bir devlet yönetimi, dünyanın hiçbir ülkesinde yoktur ve tarih boyu da olmadı. ALDOF HİTLER ikinci dünya savaşından önce radikal kararlarla TEK ULUSLU fanatik bir yönetim şeklini denedi, tutmadı. Milyonlarca insan can verdi. Çok ülkeler bu uğurda katliam yaşadı ve hala da devam ediyor. Irk ayrılıklarından dolayı kavgalı ve parçalanmış bir Türkiye isteyenler, TEK ULUSLU KÜÇÜK TÜRKİYE’Yİ, elde kalan bir avuç toprak parçasında kurma hayalindeler. Bu arada, 1970 li yıllarda Irakta yaptıkları-YAPTIRDIKLARI gibi, KÜRT kökenlileri de bu pis oyunda alet edilmek isteneceğini anlatmama sanırım gerek yok. Çünkü bu oyunu ve kapanı artık bütün millet kavradı.

Sayın dostlar; Tek ırk ve tek inanış etrafında küçülen anlayışlar, küçük düşünerek, kendi dünyalarını da küçültüyorlar. Çok ırklı, çok inanışlı, çok renkli kültürleri asırlar boyu bir bayrak altında yöneten, OSMANLI gibi büyük bir neslin mirasçıları olarak, yönetimdeki yelpazeyi geniş tutmamız, dünyadaki güç dengelerinin bozulmasına sebep olduğundan, saldırılarında çok amansız olması gayet olağandır. Dev adımlarla yürüyen büyük TÜRKİYEYİ yaralayan, dış odaklı saldırılardan ziyade, içerdeki YAMALIK TÜRETMELERDİR. SİYAH ve BEYAZ gibi, bir birlerine zıt olan bu YAMALIKLAR, gerektiğinde birleşerek GRİLEŞİYORLAR. 1960 ihtilalında da birleşerek, Adnan Menderesi ve arkadaşlarını idam edip, birçok kahraman vatan evlatlarını hapislerde çürütmediler mi?

SONUÇ; Önce yüz Yıl, sonra Elli yıl, daha sonrada On yıl geriye dönüp baktığımızda, olayları, kademe kademe hafızamıza yeniden getirdiğimizde, KORKUNÇ TABLOYU ve küçük çelmelerle, ülkeyi küçültmek isteyenleri çok net okumak mümkün oluyor. Sırf iktidar olma uğruna oynanan KORKUNÇ OYUNLARI, ihtilalları, katliamları, soygunları, vurgunları, kapanları, hain planları ve siyasi yalanları çok net görüyoruz.
Oynanan oyunun özeti “büyük olanı biç, küçük olana geç” esası üzerine kurulmuş sahneleri, tek tek hayata geçirmek istiyorlar. Çok kritik tarihi bir dönemecin içinde olan TÜRKİYE’NİN bu noktasında, hangi inançtan, hangi ırktan, hangi renkten, hangi siyasetten olursa olsun, hangi cemiyet, hangi cemaat veya hangi camiaya mensup olarak kendini tanımlarsa tanımlasın, hangi siyasi ortamda olduğunu beyan ederse etsin, Büyük Türkiye coğrafyasının insanları, küçük Türkiye içine sığmaz. 2023, GÜÇLÜ BÜYÜK TÜRKİYE hedefine yürümek yerine, etnik kökenleri farklı insanların kavgalı olduğu, ekonomisi bitmiş, çocukları ölmüş, sokakları yanmış, BÖLÜNMÜŞ bir TÜRKİYE istemiyorsanız, oynanan oyunlara seyirci kalmayın. Bu kirli ve kinli oyun bitsin diyorsanız, kahvenizde, evinizde, köyünüzde, şehrinizde veya iş yerinizde, size KİN ve KRİZ siyaseti yapmak isteyenlere şunu sorun;

SİZ NE YAPTINIZ?

Bu ülkede çaktığınız bir çivi var mı? Bu ülkenin insanlarına, kavga, gözyaşı, isyan ve kin tohumlarından başka ne getirdiniz? 1970 li yıllarda On Beş Bin gencimizi kaybettik. İhtilallarla birçok devlet adamını yitirdik. TERÖR BELASINA Otuz Bin insanımızı toprağa verdik.

Genel seçimlerin ufukta göründüğü şu günlerde, sizi bu KİRLİ OYUNLARIN içine sokmak isteyenleri, tarihin derinliklerine tekrar gömün. İsyan, kavga, iftira, bela ve ukala yoluyla siyaset yapmak isteyenleri, kendi öfkelerinin içine bırakın. Cumhuriyete, demokrasiye, inanca, ahlaka ve adaba sahip çıkın. Yoksa yarın çok geç olabilir. Gün bu gündür. Hoşça kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.