Balıkesir Merhaba Gazetesi

Küçükköy Kavşağı Araç Ve Yaya Trafiği İçin Güvenli Hale Getirildi

Küçükköy Kavşağı Araç Ve Yaya Trafiği İçin Güvenli Hale Getirildi
21 Nisan 2021 - 13:47

Küçükköy Kavşağı Araç Ve Yaya Trafiği İçin Güvenli Halde

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Küçükköy kavşağı Ayvalıklı hemşehrilerimize hayırlı olsun. Bundan sonraki çalışmalarımız; Kırlangıç, İtfaiye kavşağı, Cunda köprüsü, Armutçuk pazar yeri ve Ayvalık Devlet Hastanesi önünde devam edecek” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla projelendirme çalışmalarının hızlı bir şekilde tamamlandığını belirten Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Küçükköy kavşağını bundan böyle hem yayaların hem de araçların güvenli bir şekilde kullanacağını söyledi. Belediye Başkanı Mesut Ergin, bordür ve kaldırım taşlarının Büyükşehir Belediyesi tarafından temin edildiğini, işçiliğinin ise Ayvalık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından tamamlandığını hatırlattı.

Küçükköy kavşağının çeşitli olanaksızlıklar nedeniyle yıllardır projelendirilemediğini ifade eden Başkan Ergin, “Kavşak düzenleme çalışmalarını Gümrük Mahallesi önünden başlattık. Ayrca Küçükköy, Ayvalık ve Sarımsaklı yönüne gidip gelen araçlar da kavşak düzeni ve ayrıca işaret levhaları aracılığıyla huzurlu bir sürüş gerçekleştirecekler” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.