Balıkesir Merhaba Gazetesi

KÜÇÜKSAN OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

KÜÇÜKSAN OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI
28 Mayıs 2015 - 9:31

Genel

Balıkesir Merkez Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi (Küçüksan) 2014 yılı olağan genel kurul toplantısını yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

Grand Düğün salonunda küçük sanayi esnafının yoğun katılımıyla gerçekleşen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, siyasi parti temsilcileri ve milletvekili adayları, oda başkanları, sivil toplum temsilcileri ve pek çok protokol katıldı.

Türkiye’ de İkinciyiz

Balıkesir Küçük Sanayi sitesinin bulunduğu coğrafi konum açısından Türkiye’ nin projelendirilmiş ikinci büyük sanayi sitesi olduğunu belirten Küçük San yönetim kurulu başkanı Ahmet Sakbaş yaptığı açılış konuşmasında  “Sanayi esnafı bulunduğumuz coğrafyada önemli bir yeri olduğu göz ardı edilemez. Ülkemizde sanayiciliğin gelişmesinden dolayı sanayici ortaklarımızla büyümenin bir parçasıyız. Değişime ve gelişime ayak uydurabilmek ve var gücümüzle çalışmaya ve ekonomiye katkıda bulunabilmek ve tüm ortaklarımızla birlikte yolumuza devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Spekülasyonlar yapılıyor

Olağan genel kurul toplantısına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur Küçük sanayi sitesinde kendilerine karşı manipülasyonların yapılmaya çalışıldığını belirtti. Manipülasyonlara karşı cevap veren Başkan Uğur “Küçük sanayi Balıkesir için canlı bir fabrikadır. 10 bin kişiyi istihdam eden bir fabrikadır. Küçük sanayi sitesi ile ilgili spekülasyon yapılıyor. Verdiğimiz sözleri bizler yerine getiriyoruz. Karesi belediyemiz küçük sanayi sitesinin çöplerini topluyor böylelikle esnafımız katkıda bulunmuş oluyor. Daha önce verilen ruhsat sayısı 5-6 iken yapı denetim firmasına gelen 173 evrak olmuş. Bunların 100 tanesi işlem görmüş, 62’sinin ruhsatı bu gün veriliyor. 172’ si de verilecek.

Birde küçük sanayi sitesini Büyükşehir Kaldıracak gibi bir spekülasyon var, külliyen yalan bunlar. Eğer kooperatif kapanırsa alan Büyükşehir’e geçer, bu da yalan ve spekülasyon. Öyle bir şey yok.” dedi.

Esnaflara Ruhsatları teslim edildi

Zaman zaman gergin anların yaşandığı genel kurulda yapılan seçim sonrası yönetim kurulu başkanı Ahmet Sakbaş başkanlığa tekrar seçildi. Geçmiş yıllardan bu yana küçük sanayi esnafı arasında süregelen ruhsat sorunuyla alakalı yapı kullanma izni alan esnaflara belgeleri teslim edildi. SAMET AYDIN

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.