Balıkesir Merhaba Gazetesi

KÜÇÜKSAN’da 112 İstasyonu İçin İmzalar Atıldı

KÜÇÜKSAN’da 112 İstasyonu İçin İmzalar Atıldı
05 Ekim 2021 - 16:06

KÜÇÜKSAN’da 112 İstasyonu İçin İmzaları Attılar

KÜÇÜSAN 112 İstasyonu için protokol imzaladığını duyurdu. Balıkesir’de nüfusu gün içinde 10 bini bulan ve Balıkesir-Bursa yolunun üzerinde bulunan Küçük Sanayi Sitesi’ne 112 istasyonu kurulması noktasında protokol dün imzalandı ve kısa süre içerisinde sanayi sitesi içerisine 112 istasyonu hayata geçiriyorlar.

SAKBAŞ VE KESKİN İMZAYI ATTI

Balıkesir’in en önemli kuruluşlarından birisi olan ve içerisinde yaklaşık bin 500 esnafı barındıran Küçüksan İşletme Kooperatifi hem sanayi sitesinin ihtiyacını karşılamak hem de Paşaalanı Mahallesi ile birlikte Balıkesir-Bursa yolunda yaşanan olumsuzluklara daha kısa sürede müdahale edebilmesi için sanayi sitesi içerisinde 112 İstasyonunun kurulması noktasında ilk adımların atıldığı belirtiler.

Balıkesir Küçüksan İşletme Kooperatifi Ahmet Sakbaş ile Balıkesir İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Serkan Kadir Keskin’in dün imzaladıkları protokol sonrasında 112 istasyonunun kurulması noktasında çalışmalar hızlandırdılar.

KESKİN”SAĞLIK MERKEZLERİMİZ ÖNEMLİ”

Protokol töreninde konuşan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serkan Kadir Keskin, sağlık merkezlerinin kentteki önemine değinerek, “Bunların sayısı ne kadar artarsa bizim de hizmet kapasitemiz o kadar ilerleyecek. O yüzden 112 istasyonumuzu değerli Küçüksan İşletme Kooperatifi Başkanımız hem sitemiz adına, hem de Balıkesirimize katkı sağlaması amacı ile protokol imzaladık. Bunların sayıları ve kapasiteleri ne kadar çok artarsa biz bu dönemi daha rahat geçireceğimizi düşünüyoruz” dedi.

SAKBAŞ “KISA SÜREDE İSTASYON KURACAKLAR”

Küçüksan İşletme Kooperatifi Başkanı Ahmet Sakbaş ise yaptığı konuşmada şu ifadelere değindiler. “Bugün imzaladığımız protokolün ardından istasyonun kurulması için hemen kolları sıvıyoruz. Çok kısa süre içerisinde istasyonu tamamlayarak faaliyete geçirmek arzusundayız.” Yapılan konuşmaların ardından  112 Acil Yardım Merkezi İstasyonu  İl Sağlık Müdürü Keskin, Küçüksan İşletme Kooperatifi Başkanı Ahmet Sakbaş arasında protokol imzaladılar. Kamil Akyürek

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.