Balıkesir Merhaba Gazetesi

KÜÇÜKSAN’da Büyük Gün

KÜÇÜKSAN’da Büyük Gün
26 Temmuz 2021 - 20:54

KÜÇÜKSAN’da Büyük Gün

SS Balıkesir KÜÇÜKSAN İşletme Kooperatifi Olağan Genel Kurulu gerçekleşti.3 adayla gidilen seçimde Ahmet Sakbaş 312 oyla seçimin önde gelen ismi olurken Mehmet Kuşçu214 oy aldı. Beyaz liste ile seçime giren İrfan Gökmen ise ayrıca 62 oyda kaldı.

AHMET SAKBAŞ GÜVEN TAZELEDİ

KÜÇÜKSAN Olağan genel kurulunda 595 kişi oy kullandı. Seçimde Ahmet Sakbaş güven tazeleyerek KÜÇÜKSAN’ın tazelenen başkanı oldu .Sakbaş kazandığının açıklanmasının ardından yaptığı ilk değerlendirmede “ KÜÇÜKSAN’a hayırlı olsun. Güzel bir genel kurul oldu. Adaylarımız değerliydi. Biz sadece bir temsilciyiz. KÜÇÜKSAN’A hayırlı olsun diyorum” dedi.

Ahmet Sakbaş Başkanlığındaki Yeni Yönetim ayrıca Şöyle Oluştu;

Ahmet Sakbaş

Serhad Değirmenci

Ahmet Kuşcu

Hasan Nergiz

Mehmet Kander

Suat Pak

Recep Kaya

Mehmet Başkurt

Sezgin Kocabaş

Mustafa Erdur

İdris Kaba

Denetim Kurulu Asil Üyeler Onur Kapran,Tarık Sülün ve Ali Silcan

KÜÇÜKSAN işletme Kooperatifi olağan genel kurulu Grand Düğün Salonunda yapıldı. Divan Başkanlığını Marangozlar Odası Başkanı Kamil Güler’in yaptığı genel kurul heyecanlı geçti. KÜÇÜKSAN Mevcut Başkanı Ahmet Sakbaş yaptığı açılış konuşmasında pandemi nedeniyle ertelenen kongre sürecine değindi. “Adaylara başarı diliyorum ”dedi. Önemli olan ortak değerlerimiz diyen Sakbaş, ayrıca genel kurulun güzel geçmesi temennisinde bulundu.

Kuşçu“Kurumsallaşma Sağlanabilir”

Mehmet Kuşçu genel kurul öncesi yaptığı değerlendirmede, “Dikkatini çekmek istediğim konu şu malum pandemi sürecinde kongre durumu ile ilgili bir bilgilendirme internet üzerinden yapılabilirdi. Kurumsallaşma üyelere internet üzerinden yapılacak duyuru ile sağlanabilirdi” dedi. Sanayi sitesine yapılan halısaha ile ilgili eleştirilerde bulunan bir sanayici ise yönetime soruyorum bu saha için ne harcadık ? Açıklanmasını istiyorum. Kar paylarının düzenlenmesi hususunun da gündeme getirildiği genel kurulda ayrıca kar paylarının hala dağıtılmadığı belirtildi.

Sakbaş “Herşey Esnafımız İçin”

KÜÇÜKSAN Başkanı Ahmet Sakbaş halı saha ile ilgili yapılan bazı eleştirilere yanıt verdi. Sakbaş, “Burası ticari alan olarak geçseydi, esnafa dükkan yapardık. Ancak yerin durumu bu yönde değil” dedi. Biz yetkiyi aldıktan sonra hedefimiz burası için spor toto dan hibe almaktı. Bir milyon 750bin lira yatırdık ve öncesinde ihaleye çıktık. Türkiye’de halı saha yapan firma fazla yok. Küçüksan olarak dedik ki; “müteahhitlik belgemiz var o halde biz yapalım ve spor totodan hibe alalım diyerek ayrıca gelir sağladık. Bize her ay 50 bin lira geliri var buranın” ifadelerine yer verdi. Sakbaş konuşmasında sanayi içindeki benzinliklerle ilgili gelişmelere de değindi.

Kuşçu “Oyunuzu Verirseniz Hizmetkar Oluruz”

Mehmet Kuşçu şeffaf bir yönetime talibiz dediği seçim konuşmasında her ay emekli maaşı gibi buralarda ne yapabiliriz gibi bir çalışma yaptık. Biliyorsunuz imar çalışması oldu. Buraya 36 dönüm yere madem proje var yapın diyerek bir talepte bulunduk. Herkese hisse düşecek şekilde bir proje yaptık. Destek verirseniz biz talibiz. Değerli üyelerimiz benzinliklerle ilgili ruhsatların bize ait olmadığı belirtiliyor ayrıca ancak diyelim ki ruhsat iptal oldu. Bu iptal olan ruhsatı geri kazandırmak için çalışacağız. Yeni bir çalışma yaparak benzinlik istasyonlarının kazandırılması için çalışmalarımız olacak. İş güvenliği yasasına göre işyeri açılım sıkıntısı yaşanıyor. Bu yapı ruhsatları alınacak diye verilmiş ayrıca ancak hala alınamayanlar var.

Eksiklikler önce çıkartılmalı ama olmadı. Bizim dönemimizde tüm sanayiye DASK çıkartacağız. Bir işyeri sıkıntı yaşadığında kooperatif olarak o sıkıntıyı hep birlikte aşacağız. Pandemi döneminde bizim esnaf teşkilatımızdan olmayan ancak piknik yapanlar vardı. Bu bir güvenlik zafiyeti. Bu güvenlik konusunda da ayrıca güvenliği sağlayacağız. Çırak öğrenci ve kalfalarımız için esnaf teşkilatının binası iki üç ay sonra bitecek. Ödenmeyen bir borcumuz bizlerin yok. Bugün bir müjde vermek isterim ki eğer ki seçilirsek, Caminin olduğu yere bir esnaf istişare yeri yapacağız. Proje bizim işimiz yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı. Bize oy verirseniz ayrıca hizmetkar olacağız.”

Gökmen “ Ne Yaptınız? Diye Sordu

İrfan Gökmen: Sitemizde yapılacak işler belli.2013 yılından buyana yapılanları görüyorsunuz bir şey yok. Kuşçu’da, Sakbaş’ta ne yaptı? Hangi yatırımı yaptılar. Benzinlik parasını alıp dağıttılar.2008 yılında benim yaptığım ihalede zor şartlarda yaptıklarım oldu. Arsa kazandırdım. Bu arsayı alan İrfan Gökmendir diyen yok! Çıkıp proje anlatıyorsunuz kimin parasını kime veriyorsunuz? Yönetime gelirsek KÜÇÜKSAN’ı yerinde yönetecek ve düğünlerde cemiyetlerde esnafın yanında olacağız. Bir düğün olur arayan soran yok. Nerdeyiz? Mehmet Kuşçu başkan diyor ki; Kamyon garajındaki arsa belediyeye peşkeş çekildi. Ogün ki şartlarda belediyenin almaması gereken harçlarda ayrıca harçlar alındı. O öyle değil alınması gerekenler var alınmaması gerekenler var. Mehmet Başkan kendisi de biliyor ama güneç balçıkla sıvanmaz sayın başkan. Sayın Mehmet Kuşçu eline bayrak alıp, ayrıca gitmedik sanayici bırakmadı. Kendisine soruyorum; Üyeleri borçlandırıyor dedin de sen ne yaptın? … İrfan Gökmen yaptığı seçim konuşmasında, ayrıca kendi dönemindeki çalışmalara ilişkin yapılan eleştirilere cevaplar verdi. Peki siz ne yaptınız? Diye sordu.

Sakbaş “Amacımız Bağcıyı Dövmek Değil Üzüm Yemek”

Ahmet Sakbaş: “Hiçbir zaman kapalı bir kutu olmadık diyerek çalışma dönemlerini eleştiren İrfan Gökmen’e karşılık cevaplar veren Ahmet Sakbaş, “ spor kompleksi yaptık evet. Bir projemiz daha var. İdari bina ve ticari alan konularında ve gerekse Küçüksan’ın ortak alanları hususunda var olanı en iyi şekilde değerlendirmek ve ayrıca kazandırmak için çalışıyoruz. Ortak alanlarımızdan bir yere araç fenni muayene yeri getirelim örneğin istişare edelim hangisi iyi olacaksa onu birlikte karar alarak ayrıca yapalım istiyoruz. Yeniden kazanmamız halinde hazırladığımız projelere hemen başlamayı arzu ediyoruz.50 metrekare dükkanların önüne tip proje üretiyoruz. Amacımız burada bağcıyı dövmek yerine üzüm yemek’’ Semra Aman Akyürek

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.