Balıkesir Merhaba Gazetesi

Kukla yaptılar

Kukla yaptılar
09 Nisan 2015 - 0:05

Genel

Karesi Belediyesi, çocukların televizyon ve bilgisayar bağımlılığından kurtarmak ve sosyal, duygusal gelişimlerine katkı sağlayacak yeni bir projeyi hayata geçirdi.

 

Karesi Belediyesi’nin çocukları televizyon ve bilgisayar bağımlılığından kurtarmak için ‘Karesili çocuklar, kendi kuklalarını kendi yapıyor’ sloganıyla projeyi hayata geçirdi. Karesi’de ki kırsal mahallelerde bulunan okullarda eğitim ve öğretim gören tüm çocuklara kukla dağıtan Karesi Belediyesi, 907 çocuğa ulaştı.

Kukla etkinliği ile öğrencilere dağıtılan kula parçalarını, çocuklar rengârenk boyayarak eğlendi. Çocuklar, hayal dünyalarına göre boyadıkları parçaları abi ve ablalarıyla birlikte birleştirerek kendi kuklalarını kendileri yaptı. Kukla Atölyesi çalışmaları ile kendi kuklalarını yapmanın mutluluğunu yaşayan çocuklar ayrıca kukla yapımı ile ilgili yöntem ve teknikleri de öğrendi.

Proje kapsamında çocukların hayal dünyalarını geliştirerek, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlayan Karesi Belediyesi, çocukları televizyon ve bilgisayar bağımlılığından korumayı planlıyor. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.